Opowieść wigilijna (2009)

A Christmas Carol
Reżyseria: Robert Zemeckis

Najnowsza adaptacja klasycznej powieści Charlesa Dickensa o człowieku wziętym przez tajemnicze świąteczne istoty w specyficzną, wewnętrzną podróż. Duchy pokazują Scrooge’owi jakim był kiedyś człowiekiem, jakim jest teraz i co się z nim stanie jeśli dalej będzie postępował tak, jak do tej pory.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Do oglądania wyłącznie na małym ekranie. Na dużym – wrzaski, gadanina, popcorn, słowem: tabuny dzieci, nie do wytrzymania dla normalnego człowieka! A ten film nie jest wart aż takiego cierpienia. :P
Bocelli wymiata.

Nie wiem czemu ludzie się tak tego filmu czepiają? Przez to, że jest to animacja? Jestem po trochu grafikiem, więc mnie animacja w ogóle nie przeszkadzała. Natomiast scenariusz jest bardzo dobry, niemal identyczny z książką, muzyka fajna, a dialogi chyba momentami żywcem wyjęte z powieści (co zresztą sprawia, że czasami wydają się takie niedzisiejsze). Jedyny minus, to momenty akcji przy trzecim duchu, nie wiem po co one były. A że pół filmu krzyczało "zobaczcie, co potrafimy zrobić!"... Ja tam się grafikom wcale nie dziwię, każdy lubi się czasem pochwalić osiągnięciami.

Efunia
Iceman
duzulek
Fi5heR
AnnaM
Szklanka1979
jkmrs
MureQ
kamilamaz123
asia1298