Rybka zwana Wandą (1988)

A Fish Called Wanda

Film ukazuje zabawne różnice pomiędzy "Jankesami" czyli Wandą- Jamie Lee Curtis i jej kochankiem - Otto -Kevin Kline oraz typowymi "Angolami": adwokatem Archie Leachem -John Cleese i Kenem -Michael Palin, złodziejem i wielbicielem zwierząt w jednej osobie. Tę zwariowaną czwórkę niespodziewanie połączy chęć zdobycia bezcennych diamentów ... a podzieli pragnienie przejęcia łupu.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Mało polotu w tej komedii, ale jednak zabawna. Cleese wygłaszający żałosne przemówienie o Anglikach - fantastyczna sprawa.

Wspaniała komedia z rewelacyjnym Johnem Cleese'm i Kevinem Kleine'm. Niestety kontynuacja, "Lemur zwany Rollo", ani trochę nie bawi tak jak "Rybka..."

Najśmieszniejsza komedia, jaką widziałem. Cleese i Kline genialni!

Jedna z lepszych komedii lat osiemdziesiątych. Polecam oglądać "Rybkę" od razu na podłodze (ROTFL jest prostsze i nie trzeba spadać co chwilę z krzesła). Cleese wymawiający obcojęzyczne sentencje -- bezcenne.

Pythoni przeminęli, a jednak wciąż żywi dzięki Cleese'owi i Palinowi, którzy zagrali genialne role przy akompaniamencie genialnej gry aktorskiej Curtis. Boki zrywać.

Śmieszy jak rzadko, który film. Kevin Kline najlepszy, ale tuż za nim Curtis i Cleese.

Mama mnie namówiła, a byłam sceptycznie nastawiona... Cleese i Kline - boski duet. Trzeba zobaczyć :)

Dla mnie absolutna rewelacja, świetna obsada, Jamie Lee Curtis w rewelacyjnej formie

Uwielbiam jak Kline dmucha do buta :)

Klin dmucha bucha.

Klin, lapsus, o tej godzinie?

Buch - klin klina klinem z buta duś duś dmuch.

Efunia
avrewska
eupominek
bartje
bttfisthebest
GARN
Szklanka1979
dag
dag
chaos
MureQ