Koszmar z ulicy wiązów (2010)

A Nightmare on Elm Street
Reżyseria: Samuel Bayer

Filmowy horror produkcji amerykańskiej, którego premiera kinowa odbyła się w drugim kwartale 2010 roku. Reboot Koszmaru z ulicy Wiązów (1984) Wesa Cravena, w zamyśle twórców mający wskrzesić filmową serię o tym samym tytule. W głównej negatywnej roli, jako demoniczny Freddy Krueger, wystąpił laureat nominacji do Oscara, Jackie Earle Haley, podczas gdy Rooney Mara wcieliła się w postać nastoletniej protagonistki, Nancy Holbrook. Na planie zdjęciowym towarzyszyli im aktorzy drugoplanowi: Thomas Dekker, Kellan Lutz, Clancy Brown, Katie Cassidy oraz Connie Britton. (Wikipedia)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Bałem się zasnąć... z nudów. A tak apropo to od kiedy to Freddy zawarł pakt z pedobearem?

Film mile mnie zaskoczył. Zaczyna się po Hitchcockowsku: Freddy zabija chłopaka, a potem napięcie stopniowo narasta. Pamiętne sceny z oryginału są ciekawie przerobione. W paru miejscach twórcy w prowadzili ciekawe zmiany. W pamięć zapada ciekawa rola Thomasa Dekkera i scena w aptece. Czasem można narzekać, bo jest więcej makabry niż w oryginale, a (co niewybaczalne) Freddy (już jako zjawa, bo jako żywa osoba to oczywiste) wygląda zupełnie inaczej, niż w oryginale, ale w sumie to przyjemny seans.

Średni remake dla tych, którzy lubią być wystraszeni pojawiającym się znienacka potworem. Sam Krueger nie jest nawet w połowie tak przerażający jak ten z oryginalnego filmu. Odgrywający go Jackie Earle Haley może co najwyżej Robertowi Englundowi robić manicure, choć i tak wyraźnie podnosi poziom aktorstwa (i co wiadomo od czasu Watchmen – ma głos, jaki każdy chłopiec mieć by chciał). Dowolna część starej serii bije ten film na głowę.

Konfucjusz70
kotskacukru
Blue2012
peterpp2200
alanos
KornelNocon
suiCid3R
Nika1604
PedroPT
Horracy