Wyspa strachu (2009)

A Perfect Getaway
Reżyseria: David Twohy
Scenariusz:

Na swój miesiąc miodowy, Clif (Steve Zahn) i Cydney (Milla Jovovich) wybierają piękne pejzaże jednej z tropikalnych hawajskich wysp. Wędrując po rajskiej wyspie napotykają dwie pary, autostopowiczów Kale'a i Cleo oraz Nicka i Ginę - tworzących dziwną lecz bardzo przyjazną parę. Wszyscy oni są zdruzgotani morderstwem, które miało miejsce na wyspie. Zaczyna się wyścig z czasem i własnymi słabościami, by uciec przed depczącym im po piętach mordercą.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Na początku myśl, czemu reżyser nie kazał napisać na czołach bohaterów: coś się wydarzy, przecież było by jeszcze bardziej oczywiste! Potem trochę się zmienia i zaczynamy rozumieć. Ach taka zabawa z widzem, z której w rezultacie nic nie wynika. Po obejrzeniu tego filmu można nabrać szacunku dla drugiego człowieka. W końcu nawet sama rzeczywistość nie ma tak bogatej wyobraźni...

Sięgnąłem po ten film ze względu na Jovovich w obsadzie - a hawajskie plenery są tu jeszcze bardziej od niej efektowne. Intryga szyta grubymi nićmi, sporo zbiegów okoliczności sie na nią składa. Żeby ją zrozumieć, musiałem dwa razy obejrzeć kluczowy fragment, bo przez 3/4 filmu zapowiadało się, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie, co moja czujność uspiło. Choć bez rewelacji, wstydu jednak nie ma.

aneczka840
jhsdsdkf
PedroPT
Szamanka
Horracy
alwi
karaluh
edgarzlykot
jango
JURCZ91