Tramwaj zwany pożądaniem (1951)

A Streetcar Named Desire
Reżyseria: Elia Kazan

W Nowym Orleanie tramwaje nie mają zwyczajnych numerów, ale własne nazwy - tak jak tytułowy "Pożądanie", którego trasa prowadzi obok mieszkania Stelli i Stanleya Kowalskich. Poznaj nagrodzoną aż czterema Oscarami mroczną historię o konflikcie osobowości i walce zmysłów...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Najbardziej znany film na podstawie sztuki Tennessee Williamsa, ale dla mnie wcale nie najlepszy. Niezłe role, nie najgorsza historia, ale trochę nudzi.

film był dla mnie totalnym zaskoczeniem. genialne aktorstwo vivien leigh.i mocna historia.

Film byłby jeszcze lepszy, gdyby nie dobrali się do niego katoliccy cenzorzy z PCA. Warto obejrzeć zwłaszcza dla wybitnego aktorstwa. Brando powala na kolana.

Scenariusz pisał sam Tennessee Williams. Musiało być dobre :) Mam wątpliwości czy cenzura szkodziła jego sztukom, musiał bawić się w subtelności :)

Sztuki ani nie widziałam w teatrze, ani nie czytałam więc trudno mi się odnieść. Natomiast zmiany poczynione w scenariuszu w większości nie przypadły mi do gustu.

Przeczytaj spoilery +

Uwielbiam w tym filmie Vivien Leigh. Niedawno oglądałam "Pęknięcia" i skojarzyła mi się tu teraz postać grana tam przez Evę Green. Pomyślałam wtedy, a i teraz, że gdybym kiedyś sama coś chciała zrobić, a zwłaszcza napisać, to właśnie taką by miało bohaterkę, z podobnego rodzaju antypatycznych, rozwalonych wariatek.

Wiele hałasu o nic.

Stanley Kowalski- pijak, damski bokser, cham, prymityw i gwałciciel. 10/10

Efunia
RedNeko
JUMAN
exellos
Michalwielkiznawca
AniaVerzhbytska
asthmar
PiotrKowalski
angela2700
hrabalka