Szkoła uczuć (2002)

A Walk to Remember
Reżyseria: Adam Shankman

Fabuła filmu rozgrywa się w szkole wyższej. Miejsce to jest szczególne ze względu na unikalne środowisko, w którym wszyscy wszystko klasyfikują, segregują. Przynależność jest jedną z najważniejszych wartości. Tu najbardziej się liczy to, czy "jesteś z nami czy przeciwko nam". W szkole w Beaufort, Landon Carter z pewnością jest na najważniejszej liście. A Jamie Sullivan? Cóż... ona najprawdopodobniej nie jest na żadnej z list. Landon i Jamie najprawdopodobniej nigdy by nie zwrócili na siebie uwagi. Pewnie nawet nigdy by się na siebie nie natknęli, gdyby nie tragiczny wypadek.

Obsada:

Pełna obsada

W gimnazjum sióstr urszulanek puściła nam to siostra dyrektor, której się bardzo podobało... to powinno mówić samo za siebie. A dla mnie zwykły kom rom. Nawet aktorstwo denne.

Szczerze nienawidzę tego filmu. Uważam, że jest tandetny, prostolinijny i przewidywalny. Wyciskacz łez (szczególnie ze względu na tragiczny występ Mindy Moore) i nic poza tym

Nie jest to wybitne kino, ale też raczej nie aspiruje do tego. Jako jedno z wielu romansideł nie jest to zły film. Dla mnie dużym plusem są wartości jakie promuje.

Film może nie serwuje nam kapitalnej i zawiłej fabuły pełnej zaskakujących zdarzeń ale za to swoją prostotą ukazuje prawdziwą miłośc jako uczucie którego może doświadzczyc każdy człowiek i każdy może odnaleźc w drugiej osobie sens swojego życia. Za to kocham ten filmy.

JustynaMajewska
Yuukine
Michalwielkiznawca
NataliaOsinska
magdeburd
iinsanee
izzka124
liz29
angela2700
jakilcz