Blokada (2015)

Abluka
Reżyseria: Emin Alper
Scenariusz:

Na obrzeżach 14-milionowej metropolii, w atmosferze społecznych napięć, lęku i podejrzliwości, dochodzi do spotkania dwóch braci, którzy nie widzieli się od 20 lat. Khadir zostaje wypuszczony z więzienia pod warunkiem tajnej współpracy z policją. Będzie musiał zaskarbić sobie zaufanie pełnego podejrzeń, opuszczonego przez żonę i dzieci Ahmeda. Jednak bracia nie zdają sobie sprawy, że prawdziwe zagrożenie czyha bliżej, niż im się wydaje...(opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Od dzisiaj w wybranych kinach turecka Abluka, czyli wg polskiego dystrybutora Blokada. Już o tym filmie pisałem, więc tylko powtórzę, że warto. To film o spiskach i ich tropieniu, po części realistyczny, a po części nieco oniryczny, do końca bowiem nie wiadomo, co dzieje się tu naprawdę, a co jest tylko w głowach.

Kafka w oparach terroryzmu. Niesamowicie aktualne i groteskowo przerażające.

Znakomity film, który nie jest realistyczny, a zarazem jest realistyczny do bólu. Turcja jawi się tu jako kraj nieustającej wojny, gdzie ciągle ktoś strzela, czy coś wybucha. To, że tak nie jest, nie ma znaczenia, bo to film nie o tym, lecz o tym, co z postrzeganiem rzeczywistości robi paranoja. W rzeczywistości prawdziwych bądź wyimaginowanych terrorystów, czających się za każdym rogiem, to film bardzo aktualny. Paranoja ma wielkie oczy i przeczulony słuch.

psubrat
deliberado
NarisAtaris
lamijka
olamus
lapsus
nevamarja
doktorpueblo