Był sobie chłopiec (2002)

About a Boy
Reżyseria: Chris Weitz, Paul Weitz
Scenariusz: ,

Will to niepoprawny "młodzieżowy" obibok, który unika wszelkiej odpowiedzialności i problemów, takich choćby jak... "męczące" dzieci. Wszystko się zmienia, gdy Will spotyka Marcusa - dziwacznego dwunastolatka, który daje mu niezłą lekcję życia.
Adaptacja popularnej książki Nicka Hornby'ego jest pełną humoru historią przyjaźni, która przekonuje nas, że mężczyźni też czasem cierpią z miłości.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Niie ma powalających zdjęć ani montażu, muzyki się właściwie prawie nie zauważa (nie pozostawia po sobie wrażenia), ale na pewno jest w tym filmie wiele rzeczy wartych uwagi, jak w książce, a to sprawia, że jest do czego wracać i w ogóle to mógłby być - film instruktażowy dla studentów.

Sympatyczna i dość wiarygodna ekranizacja książki. Nic ciężkostrawnego, ale nie zaszkodzi obejrzeć jeśli chcemy obyczaj z łykiem refleksji. Bohaterowie lekko nie pasują do świata i uczą się nawzajem czegoś ważnego.

Ciepły, familiny film z gatunku poważniejszych w wymowie. Tu się nie ratuje orki, ani nie gubi w mieście. Tu się wzajemnie ratują ludzie samotni, w sposób zabawny, ale mądry. I na dodatek Hugh Grant umie to zagrać !

kocio
Efunia
Ftrimose
EwnScatomanc
Eurymedusa
JUMAN
AgaL
exxxpresja
MureQ
PiotrKowalski