I sprawiedliwość nie dla wszystkich (2011)

Adikos kosmos
Reżyseria: Filippos Tsitos

Sotiris na jednym z posterunków policji w Atenach zajmuje się przesłuchiwaniem podejrzanych. Pewnego dnia, po kolejnym wieczorze picia na umór budzi się na ławce w parku i czuje, że ma już dość. Od tej pory jeśli tylko dostrzeże u przesłuchiwanego ślad tego, że życie było dla niego okrutne, puszcza go wolno. Szał ratowania wszystkich niewinnych, prowadzi do tego, że Sotiris zabija w końcu skorumpowanego policyjnego strażnika.

Jedynym świadkiem jego zbrodni jest Dora, sprzątaczka prowadząca śmiertelnie nudne życie, polegające na przetrwaniu od jednej wypłaty do drugiej. Sotiris lubi Dorę, a ona lubi jego. Jednak miłość, uczciwość i sprawiedliwość wcale nie tak łatwo połączyć.

„Niesprawiedliwy świat", to współczesna baśn o uciecze z wyścigu szczórów, pełna czarnego humoru i magicznego realizmu. Film Filipposa Tsitosa porównywany jest do dzieł słynnego Akiego Kaurismakiego, a obu reżyserów łączy czułe spojrzenie na swoich bohaterów.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastian 2011 -- Srebrne Muszle za najlepszą reżyserię i dla najlepszego aktora (Antonis Kafetzopoulos)

(opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

lamijka
saRRRba
emenems