Wszystkie niewidzialne dzieci (2005)

All the Invisible Children

Na dzieło składa się siedem filmów, które ukazują życie dzieci z różnych kontynentów. Każdy z jego autorów stworzył unikalną, autorską wizję dziecięcego świata, radości, smutków i niezwykłej wrażliwości małych ludzi.
Film zrealizowany pod patronatem Unicefu, hołd złożony dzieciom przez największych mistrzów kina.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Fantastyczna rzecz. Mocno porusza. Najmniej przypadła mi do gustu część Veneruso, za to przy filmie Johna Woo rozkleiłam się jak głupia.

Poruszające historie dzieci. 7 historii, każda reżyserowana przez kogoś innego, każda opowiada o innych dzieciach. Ale łączy je jedno - wszystkie te dzieci są jakby niewidzialne, gdyż nikt nie zauważa ich problemów. Polecam.
Do obejrzenia na www.iplex.pl

Nie wszystkie historie są równe. Czasem większe wrażenie robi symbolizm w prostej opowieści, jak ta o afrykańskim Tanzie, niż przesłodzona opowieść o Małym Kocie. To zdjęcie butów pod szkolną ławką mnie rozwaliło, jak i ostatnia scena w historii o neapolskim złodziejaszku, który choć tak twardy i samodzielny, przystaje przy karuzeli dla maluchów. Sprawnie zrobiona była historia brazylijska, bez silenia się na morały i bez łapania za serce. Najsłabsze były przekombinowane epizody amerykańskie. Ale zobaczyć warto.

bartje
MureQ
agryppa
dcd
dcd
peeroog
Habdank
kate_riddle
got3n
TomaszGarasinski
Seelenarzt