American Gangster (2007)

Reżyseria: Ridley Scott

Historia opowiada o Franku Lucasie (Denzel Washington) - narkotykowym królu z Harlemu, który w latach 70-tych przemycał heroinę z południowo-wschodniej Azji w bagażach żołnierzy walczących w Wietnamie. Detektyw Richie Roberts (Russell Crowe) prowadzi śledztwo w tej sprawie. Frank Lucas (Washington) i przejął stawkę w grze. Lucas zaczyna budować własne imperium po nagłej śmierci szefa. Chociaż nigdy nie uczęszczał do szkoły, dysponował sporą wiedzę zebraną na ulicy. Zastosował ją ? łącznie z własną pomysłowością i ściśle biznesową etyką ? aby przejąć kontrolę nad handlem narkotykami. Zasypywał ulice czystszym, tańszym towarem wykluczając z gry czołowe syndykaty i stając się gwiazdą w świecie handlarzy narkotyków. Richie Roberts działa wystarczająco blisko przestępczego świata, aby zauważyć zmianę u sterów. Szybko zaczyna podejrzewać, że czarny gracz znikąd ma zamiar zdominować ulice. Zarówno Lucas jak i Roberts mają swój własny rygorystyczny kod etyczny, który sprawia, że separując się od współpracowników, stoją samotnie po przeciwnych stronach wymiaru sprawiedliwości. Spotkanie, do jakiego musi ostatecznie dojść, zmieni nie tylko ich życie, ale losy całego pokolenia Nowego Jorku.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Sprawnie nakręcona sensacja i tyle.

Scott jakby trochę spoczął na laurach? Dobre aktorstwo, ale nuda.

Film prawdziwie wciągający. Niezapomniana rola Denzela Washingtona.

Wybitne kino Scotta

Pozornie wszystko wydaje się być w porządku: sprawnie zrealizowane kino gangsterskie opowiadające o charyzmatycznym złoczyńcy ściganym przed detektywa-indywidualistę. Niemniej jednak, gdy za kamerą stoi weteran Ridley Scott, a przed kamerą występuje duet Washington-Crowe, widz ma pełne prawo oczekiwać czegoś więcej. Poza tym "American Gangster" powstał w 2007. Bardzo późno jak na film, który nie wnosi do gatunku absolutnie nic nowego. Lepiej obejrzeć po raz wtóry "Serpico" i "Ojca chrzestnego".

Film dobry, ale oskar został przyznany z powodów politycznych.

Ten wspaniały film nie wygrał o dziwo żadnego oscara. Przypuszczam, że pomyliłeś z "Dniem próby", za który Denzel dostał nagrodę.

Mam do sprzedania 2-dyskowe wydanie specjalne na DVD filmu American Gangster w metalowym pudełku

http://allegro.pl/american-gangster-d-washington-oraz-r-crowe-i3085216435.html

Stan płyt: praktycznie jak nowe

Zapraszam do udziału w aukcji (bez ceny minimalnej)

ale Ci gul skacze polaczku, że na czas aukcji ktoś wrzuca ogłoszenie a potem je skasuje

duzulek
KataCzy
jayb85
matadu
lamijka
bartje
beznazwybez
GARN
AnnaSak
AniaVerzhbytska