Bandyci (2001)

American Outlaws
Reżyseria: Les Mayfield

Opuścili Liberty w stanie Missouri jako młodzi chłopcy. Cztery lata później, po ciężkich przeżyciach, już jako zaprawieni w bojach, doświadczeni żołnierze wojny secesyjnej wracają do rodzinnych domów. Wszystko czego pragną, to powrócić do poprzedniego życia - uprawiać rolę i dbać o swe rodziny.
Niestety, radość z powrotu do domu trwa krótko. Jesse i Frank James, bracia Cole i Bob Younger oraz ich wierny towarzysz Komancz Tom wracają po to, by odkryć, że w Liberty źle się dzieje.
Potężna firma kolejowa, na czele której stoi wpływowy i skorumpowany Thaddeus Rains, zmusza farmerów, aby sprzedawali jej swoje ziemie za grosze.
Grupka byłych żołnierzy łączy się, by odzyskać to, co prawnie do nich należy. Tak powstaje gang Jamesa-Youngera.
Początkowo niedoceniana przed przeciwników banda Jamesa-Youngera okazuje się być 'wzorcowym gangiem wyjętych spod prawa'. Pustoszą linie kolejowe dowożące materiały do budowy, niszczą gotowe tory i obrabiają banki, w których spółka przechowuje pieniądze.
Dzieląc się łupem z sąsiadami banici zyskują sobie ich przychylność i szacunek. Lecz żądza zemsty odciąga Jesse od jego prawdziwej miłości, miejscowej piękności Zee Mimms, a jego rosnąca sława sieje ziarno niezgody pomiędzy członkami gangu.
Konflikty te mogą okazać się równie niebezpieczne co główny wróg, czyli depczący im po piętach stróż prawa Allan Pinkerton.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun: