Snajper (2014)

American Sniper
Reżyseria: Clint Eastwood

Żołnierz Navy SEAL Chris Kyle zostaje wysłany do Iraku w jednym celu – ma chronić innych uczestników misji. Dzięki niezwykle celnym strzałom na polu walki ratuje życie wielu żołnierzom, a w miarę jak wiadomość o jego odwadze się roznosi, zyskuje pseudonim „Legenda”. Jego sława dociera również poza linię wroga. Pozbycie się Kyle’a zaczyna być najważniejszym celem rebeliantów, którzy wyznaczają nagrodę za jego głowę. Innego rodzaju bitwę toczy na własnym, rodzinnym froncie: choć przebywa na drugim końcu świata, stara się być dobrym mężem i ojcem. Mimo zagrożeń i dotkliwej rozłąki z rodziną Kyle służy w Iraku cztery kolejne zmiany, stając się uosobieniem hasła żołnierzy Navy SEAL: „Nie zostawiamy nikogo”. Po powrocie do dzieci i żony, Tayi Renae Kyle (Sienna Miller), przekonuje się jednak, że nie potrafi zapomnieć o wojnie. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Oglądałam, świetny! Polecam! Ja po wyjściu z kina zastanawiałam się tylko: jaką ten facet musiał mieć psychikę?

Jak to u Amerykanów: perfekcyjna realizacja + absolutnie nieznośny scenariusz. Wyjątkowo zgadzam się z Akademią, film zdecydowanie zasłużył na Oscara... za montaż dźwięku.

Coopera po raz pierwszy kupiłem bez żadnego ale. Od znajomego kradnę sformuowanie "jakże on zagrał oczami!" (Dzieki Piotr N.). Zakończenie trzyma za gardło...

Killing An Arab, czyli na czym stoi potęga tego narodu.

Chmerson
nutinka
ScuMmy
LukaszMazur
b4921840
NikoPL
alanos
Ponury
bartje
dvdmaniak