Angel (2007)

Reżyseria: François Ozon

Akcja filmu toczy się w 1910 roku. Główną bohaterką jest Angel Deverell, kobieta, która stopień po stopniu pnie się ku sławie jako powieściopisarka. Obraz ukazuje wzloty i upadki ekscentrycznej pisarki.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Historia opowiedziana po łebkach. Losy bohaterów mało mnie interesowały. Aktorstwo głównej bohaterki nieciekawe. Ciekawe natomiast zabiegi stylistyczne nawiązujące do starego kina na plus. No i Fassbender pokazuje pupę--wartość sama w sobie dla niektórych Filmasterek.

Przekonałeś mnie. Muszę to wreszcie nadrobić. :D

Fassbender pokazuje pupę jako Esme trza dodać. I dobrze, że tylko pupę, bo od oglądania jego śledzia we "Wstydzie" robiło mi się niedobrze.

To było na moim liście do św. Mikołaja sprzed paru lat. Żeby zagrał mnie Michael Fassbender. O pupie nic nie pisałam, widocznie jakoś tak spontanicznie wyszło.

Ozon przyzwyczaił mnie do kina w którym pojawia się element zaskoczenia, coś nietypowego. "Angel" niestety jest historią do bólu przewidywalną. Może chodziło o ożywienie świata na granicy XIX i XX wieku? Mimo wszystko po seansie pozostaje lekkie rozczarowanie.

Konfucjusz70
MureQ
matadu
othello
mielonka27
szum
verdiana
nevamarja
olamus
ScuMmy