Druga Ziemia (2010)

Another Earth
Reżyseria: Mike Cahill
Scenariusz: ,

W Układzie Słonecznym zostaje odkryta druga, będąca kopią naszej Ziemia… Rhoda, błyskotliwa młoda kobieta niedawno przyjęta do programu astrofizycznego, marzy o badaniu kosmosu. John Burroughs, utalentowany kompozytor, wspiął się na szczyt kariery i właśnie z kochającą żoną spodziewają się drugiego dziecka. W dniu odkrycia bliźniaczej Ziemi ma miejsce tragedia i losy tych obcych sobie osób nieodwracalnie się ze sobą splatają. Wyobcowani ze świata i obcy dla samych siebie outsiderzy próbują ułożyć swoje życie. Nagrodzony na festiwalu Sundance romans science-fiction. Doskonale skonstruowana opowieść kusi widza nieznanymi ścieżkami, którymi nikt jeszcze nie chadzał. (WFF)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

To moglby byc swietny film. To moglby by swietny film science fiction. Nie jest. Ale jest calkiem przyzwoitym dramatem, bez ekscesow w ktorakolwiek ze stron.

Taka "Melancholia" dla ubogich.

To właściwie nie sf, tylko porządny dramat. Druga Ziemia gdzieś w tle nabiera znaczenia dopiero na samym końcu filmu, a cała interakcja odbywa się pomiędzy dziewczyną, która kilka lat wcześniej, jako pijany kierowca, zabiła żonę i syna profesora uniwersyteckiego, i tymże profesorem. Profesor nie wie, że to ona, i w tym cały jest ambaras. I napięcie jest. Dość duże.

Dobrze, że już to widziałam, bo ręce by mi opadły na widok tego spoilera. :/

Hahaha :P

Fajny klimat, tylko trochę za dużo motywów znanych z innych filmów (Niebieski, Melancholia, 21 gramów).

Ja w przypadku tego filmu cierpię na syndrom "Drive". Spodobało mi się to, co już widziałam i co bardzo lubię.

Eeee... daleko jej do 21 gramów czy Melancholii.

"21 gramów" i "Melancholia" mają u mnie 10/10. "Druga Ziemia" - trochę naciągnięte 8 (powinno być 7, ale podoba mi się klimat i bardzo dobrze mi się to oglądało). Także się nie umywa. A mimo to zrobiła mi dobrze. Lepiej niż się spodziewałam. ;)

Może i daleko, wymieniłem te filmy tylko dlatego, że wydają mi się częściowo źródłem inspiracji dla "Drugiej Ziemi".

verdiana
patrycja76
MRZVA
psokol
emerenc
GARN
NarisAtaris
Szklanka1979
Habdank
jakilcz