Arizona Dream (1993)

Reżyseria: Emir Kusturica

Axel wplątuje się w zawiłe relacje pomiędzy dwiema kobietami: ponętną i szaloną wdową Elaine o niezaspokojonych potrzebach erotycznych, a jej pasierbicą - Grace.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Wszystko o tym filmie:
This is a film about a man and a fish
This is a film about dramatic relationship between man and fish
The man stands between life and death
The man thinks
The horse thinks
The sheep thinks
The cow thinks
The dog thinks
The fish doesn't think
The fish is mute, expressionless
The fish doesn't think because the fish knows everything
The fish knows everything

Kusturica jest zdecydowanie w moim guście. Zastanawiałem się jak wyszła przeprowadzka z Bałkanów do USA, okazało się, że świetnie. Bregović jest jeszcze lepszy niż zwykle, jego muzyka jest mniej folkowa, ale wyjątkowo piękna. Trio Depp, Dunaway, Taylor świetnie sobie poradziło z, nie takimi łatwymi, rolami. Arizona Dream to film magiczny, natchniony, niesamowity, gdyby tylko nie był tak nierówny byłby idealny.

Ależ to niejednoznaczny i poplątany film! Składa się z wielu, pozornie niemożliwych do zgodnego współgrania elementów, np. niedopasowanie bohaterów do sytuacji, w których się znajdują, folkowa muzyka z silnymi akcentami muzyki współczesnej czy choćby umiejscowienie akcji w Stanach Zjednoczonych, tak niepasujących do słowiańskiej mentalności. Spora ilość symboliki czyni ten film nie najłatwiejszym w odczytaniu, zastanawia mnie co oznacza opowieść o Eskimosach w kontekście życia Axela. Kusturica potrafi konstruować genialne sceny kłótni, to moja ulubiona zaleta jego filmów. Bardzo dobry obraz, ale nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia co 'Czas Cyganów'.

Szalony Kusturica i muzyka Bregovica. Dla fanów młodego Deppa i cadillaców pozycja obowiązkowa.

Niby spoko ale wolę jak Kusturica zajmuje się Bałkanami. Plusik za przepiękną Faye Dunaway.

NarisAtaris
duzulek
eupominek
fallout77
bartje
malamadi
Yworsol
luckaminski
AniaVerzhbytska
MonikaMazurkowna