W 80 dni dookoła świata (2004)

Around the World in 80 Days
Reżyseria: Frank Coraci

Trzecia już ekranizacja słynnej powieści Juliusza Verne'a. Rzecz dzieje się w 1872 roku. Bogaty amerykański gentelman, wynalazca i łowca przygód zakłada się o 20 tyś. funtów ze swoimi znajomymi, że w 80 dni objedzie świat dookoła.

Obsada:

Pełna obsada

Zabawna wariacja na temat "W osiemdziesiąt dni dookoła świata". Phileas Fogg jest tu wynalazcą i trochę wzorem młodego Indiany Jonesa spotyka słynnych ludzi swojej epoki. Jako że w rolę wiernego lokaja wciela się tym razem Jackie Chan, otrzymujemy mieszankę kung-fu i steam-punka. Wielbiciele sztuk walki powinni obejrzeć ten film aby zobaczyć jako po raz pierwszy i pewnie ostatni w swej karierze Przeczytaj spoilery +

Ekranizacja W 80 dni z Jackie Chanem i jego walkami w jednej z głównych ról? Dobrze, że Verne już umarł, bo gdyby zobaczył to dzieło, dostałby zawału.

Z dziełem Verne'a łączy ten film chyba tylko nazwisko głównego bohatera i fakt, że bohater ten ma okrążyć Ziemię w 80 dni. Całość - w zamierzeniu zabawna - dla mnie jest jedynie przykra w odbiorze.

Moja słabość do każdych obrazów życia w XIX wieku, historii oraz kultury nakazuje mi ocenić ten crap na 3/10 ; - )

Ja oceniam na czwórkę ze względu na słabość do akrobacji Jackiego Chana. No i fakt, że to przypuszczalnie jedyny film, w którym Sammo Hungowi Kamm Bo udało się zagrać Wong Fei Hunga ^_^

Kocham wszystkie filmy z Jackie Chanem także. jak dla mnie 10/10!

JUMAN
papuga
Blue2012
Pavko7
KedzioraFilms
AgaL
ludzik3d
Patryk1870
Angel979
PanWeronika