Lepiej być nie może (1997)

As Good as It Gets
Reżyseria: James L. Brooks
Scenariusz:

Melvin Udall jest poczytnym pisarzem - bogatym i sławnym. Niestety jest strasznym dziwakiem. Sąsiedzi, a zwłaszcza malarz Simon Bishop, który nie kryje się ze swoim homoseksualizmem, nienawidzą go. Jedyną osobą, która go toleruje, jest kelnerka Carol Connelly. Kiedy pewnego dnia Carol nie przychodzi do pracy, uporządkowany świat Melvina zaczyna się sypać. Dowiaduje się, że jej syn ma astmę i postanawia mu pomóc. Oprócz tego, wspomniany wcześniej Simon, zostaje pobity przez bandytów. Na Melvina spada obowiązek opiekowania się nim i jego psem Verdellem.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ubaw po pachy. Polecam!

Przyjemna komedyjka ze świetnym Nicholsonem (za niego punkt więcej niż być powinno).

Przyzwoita komedia ze świetną odsadą aktorską.

Cudowny film, którego bohaterką jest nerwica natręctw. Zabawny, ale nie prześmiewczy.

Sympatyczny film, niewątpliwie, ale brak mu mu trochę nerwu dramatycznego oraz komediowej energii, więc stanął w rozkroku między tymi gatunkami. Szkoda, bo temat fajny (ludzkie słabości potraktowane z życzliwością), bohaterowie w założeniu też. Zawiodło wykonanie, choć nie wiem w którym punkcie.

Lekka przyjemna komedyjka romantyczna jakich wiele. Jedynie co wyróżnia ją od innych to obsada. Wyobraźcie sobie średnią ocenę tego filmu gdyby w nim nie grał pan Jack Nicholson (dobra kreacja nota bene). Ja sobie wyobraziłem. 6/10

Jako fanka Jacka Nicholsona i Helen Hunt mogę powiedzieć jedno - TAK!

Przyjemny, relaksujący film na sobotni wieczór. Perfekcyjnie zrealizowany - rewelacyjne aktorstwo, zabawne dialogi, niezłe zdjęcia. Po prostu mucha nie siada. Dobra zabawa, ale niestety nic poza tym.

NarisAtaris
Efunia
duzulek
Guma
MRZVA
Eurymedusa
Konfucjusz70
nikanika
avrewska
Iceman