your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Aszik Kerib (1988)

Tytuł oryginalny: Ashug-Karibi

Bohaterem filmu jest młody chłopak z biednej rodziny, który zarabia na życie grając na weselach. Zakochuje się ze wzajemnością w córce bogatego tureckiego kupca. Ponieważ w tej sytuacji małżeństwo jest niemożliwe Aszik Kerib udaje się w daleką podróż na siedem lat w poszukiwaniu fortuny, przez co chce zdobyć przyzwolenie ojca dziewczyny na ich ślub. Podczas swojej wędrówki doświadcza różnego rodzaju przygód i pokus, przechodzi jednak zwycięstwo przez wszystkie doświadczenia. Powraca w ostatniej chwili, gdy jego ukochana, zmuszona przez ojca, właśnie ma dokonać obrządku zaślubin z innym mężczyzną. Dziewczyna wybiera naszego bohatera. (Sputnik)

Obsada:

Konfucjusz70 Konfucjusz70 ocenił(a) Aszik Kerib

10 gwiazdki

Ligea Ligea ocenił(a) Aszik Kerib

8 gwiazdki

agryppa agryppa ocenił(a) Aszik Kerib

5 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica ocenił(a) Aszik Kerib

7 gwiazdki

habdank habdank opublikował(a) recenzję filmu Aszik Kerib

Jak pisałem w krótkiej recenzji, Ашик-Кериб Siergieja Paradżanowa to wschodnia baśń będąca raczej plenerowym spektaklem, niż filmem. Widowisko składa się z serii malowniczych obrazów, każdy kadr stanowić Przeczytaj artykuł

habdank habdank opublikował(a) recenzję filmu Aszik Kerib

Archiwum Letniej Akademii Filmowej Przeczytaj recenzję

habdank habdank napisał o Aszik Kerib

Wschodnia baśń zaprezentowana w formie raczej przedstawienia, niż filmu. Malownicze obrazy stanowiące kąsek dla zainteresowanych kulturą wschodu. Symboliczność kojarzy się z teatrem kabuki, a umuzycznienie sprawia wrażenie, jakby było inspiracją dla Bollywoodu. Całość sprawia, że widowisko to raczej dla koneserów.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Aszik Kerib

Kolejna bajka ludowa spod ręki Paradżanowa, tym razem podana po turecku.

7 gwiazdki