Asterix i Wikingowie (2006)

Astérix et les Vikings

Normandię zamieszkują Wikingowie, którzy niczego się nie boją i wydaje im się, że wiedzą wszystko. Dociera do nich informacja, iż "strach dodaje skrzydeł". Decydują się więc na wyprawę, której celem jest konfrontacja ze strachem. Tymczasem do małej wioski, w której mieszka Gal Asterix, przybywa siostrzeniec wodza, Skandalix, z którego życie w mieście zrobiło mięczaka - jest on jedynym tchórzem w wiosce. Następnie do wioski przybywają Wikingowie i porywają właśnie Skandalixa, aby nauczył ich co to jest prawdziwy strach. Dzielny Asterix wraz ze swoim przyjacielem Obelixem ruszają na ratunek Skandalixowi i przy okazji uczą Wikingów, co to jest ten strach...

Obsada:

Pełna obsada

Asteriks ugładzony, przerobiony na kino pseudodisneyowskie. Uwielbiam Disney'a, ale do niektórych tematów klimat Bambiego po prostu nie pasuje. Spragnionym przygód małego Gala sugeruję obejrzenie starszych animacji, albo (najlepszy wybór) poczytanie komiksów.

Ogląda się całkiem przyjemnie jednak wspomniane przez Aquillę wcześniejsze animacje pozostawiają znacznie lepsze wrażenie.

bttfisthebest
beznazwybez
GARN
Angel979
MureQ
typix
Lamia
peeroog
czarnulka89lbn
asthmar