Zwiąż mnie (1990)

¡Átame!
Reżyseria: Pedro Almodóvar

Po opuszczeniu szpitala dla psychicznie chorych Ricky zaczyna śledzić Marinę, prostytutkę, z którą kiedyś uprawiał seks. Ricky postanawia namówić ją, żeby została jego żoną.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Nie ukrywam, że nie jestem fanem Almodovara, a szczególnie jego perwersyjnych pomysłów z wczesnych filmów. Ale Atame nawet da się oglądać bez bólu. Fani reżysera mogą do mojej oceny dodać śmiało punkt, a prawdziwi i bezkrytyczni fani nawet dwa ;)

Almodovar, jakiego kocham:) Film z humorem, uroczy. Almodovarowska wersja Antonio Banderasa jak zwykle rewelacyjna.

Interesująca, acz przewidywalna (ale która nie jest) komedia romantyczna Pedro Almodovara urzeka głównie dzięki świetnie dobranej obsadzie. Kręcąc ten film wiedzieli, z czego w latach 90. będziemy się śmiać nawet po 20 latach.

Po świetnych "Kobietach na skraju..." chłodny prysznic, "Zwiąż mnie" bliżej do wcześniejszych komedii Almodóvara niż późniejszych filmów, mimo że sytuacja wyjściowa jest bardzo podobna do tej z "Drżącego ciała", jednak temu filmowi brakuje klimatu najlepszych dzieł reżysera.

Warto obejrzeć dla kilku scen. Almodovar wychodzi poza schematy lub może wygrywa je w niespodziewany sposób. Całość mnie nie zachwyciła, ale poszczególne sceny rozbawiły i zaskoczyły. I te kolory.

papacott
milosniczka
nevamarja
AniaVerzhbytska
MureQ
PiotrKowalski
mielonka27
pajestka
ayya
psubrat