Pokuta (2007)

Atonement
Reżyseria: Joe Wright

W pewien upalny ranek 1935 roku trzynastoletnia Briony Tallis jest przypadkowym świadkiem sceny miłosnej pomiędzy młodym Robbinem a swoją starszą siostrą. Wyobraźnia dziewczynki podsuwa jej różne interpretacje tego wydarzenia, co prowadzi do tragedii. Następuje rozkład rodziny, a niewinny człowiek trafia do więzienia.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Cukierkowy melodramat. Taki, w którym się widzowi palcem pokazuje, gdzie ma płakać. Film dużo lepszy od książki, ale tylko w porównaniu z nią się broni (książkę oceniłam na 1, film w skali bnetkowej oceniłabym na 3).

Dla mnie ciekawy zabieg, alternatywnej przeszłości- stworzonej rzeczywistością pisanej powieści. Nie brzmi zrozumiale? Obejrzyjcie:)

Sprawnie nakręcona, ładnie sfotografowana i pierwszorzędnie zagrana wzruszająca historia. Tyle, że to wszystko trochę jałowe i właściwie film uleciał mi z głowy tuż po napisach końcowych...

Całkiem dobry film. Według mnie jego największą zaletą nie jest zaskakujące zakończenie ale forma wizualna. Scenografia "Pokuty" bardzo dobrze oddaje realia epoki i co najważniejsze uczucia i nastroje bohaterów. W filmie pełno jest takich smakowitych detali jak np.: drażniąca zieleń sukni Cecylii.

pkudron
Nahapetyanik
Efunia
Guma
MRZVA
hutencja
JuliaWesolowska
bartje
isobella1994x
kurczaczek