Sierpień w hrabstwie Osage (2013)

August: Osage County
Reżyseria: John Wells
Scenariusz:

Poeta Beverly (Sam Shepard) decyduje się zatrudnić opiekunkę dla swojej chorej na raka żony (Meryl Streep). Zaraz potem znika. Do rodzinnego domu przybywają córki, a skłócona rodzina jednoczy się w poszukiwaniach. "August: Osage County" to pokoleniowa historia kobiet, których ścieżki życiowe rozeszły się lata wcześniej. Czy kryzys, który przeżywają wspólnie stanie się początkiem rozwiązania konfliktów z przeszłości?

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Rewelacyjny film! Polecam wszystkim, szczególnie z jakimś już doświadczeniem życiowym...

Ujemne punkty za zbyt ekspresyjną Streep, oraz poruszające (przynajmniej w założeniu) sceny z bieganiem i muzyką. Letts trochę pociął swój tekst i w miejscach łączeń Wells umieścił ujęcia tych jakże bezkresnych i jakże dramatycznych (słowo klucz) równin. Powinienem być wzruszon i poruszon, ale jakoś nie jestem.

Świetne role Meryl Streep i Julii Roberts

Jestem pod wrażeniem. Dawno nie widziałam tak dziwnej mieszanki komedii i tragedii. Słodko-gorzki smak filmu o raku, który toczy rodzinę i doprowadza do jej rozkładu. Niedomówienia, sekrety, brak wybaczenia, chciwość i przekazywany z pokolenia na pokolenie brak szacunku do innych, rozwala więzi rodziny i tej bliższej i tej dalszej. Widzę tu tezę, że jedna toksyczna, czepialska matka, jak komórka rakowa "produkuje" toksycznych potomków lub tak słabych, że stają się łatwym żerem dla innych. Najlepsze jest, że tam jest miłość, ale sama miłość nie wystarczyła, żeby się obronić przed tak destruktywną siłą.

Efunia
Guma
bartje
zur887
alanos
NarisAtaris
AnnaSak
AniaVerzhbytska
Szklanka1979
lapsus