Avalon (2001)

Reżyseria: Mamoru Oshii
Scenariusz:

Rzecz dzieje się w bliskiej przyszłości. Ludzie wchodzą w wirtualny świat gry komputerowej. Niektórzy działają w grupach zwanych "partiami". Ash jest wojowniczką działającą na własną rękę. Gra nie jest jednak bezpieczna. Czasami gracz kończy sesję śmiercią mózgową i do końca swych dni wegetuje pod opieką medyczną. Stawką jest klasa A. Pewnego dnia Ash dowiaduje się, że jej kochanek i towarzysz broni Murphy nie powrócił. Zawsze chciał być mistrzem. Ash chce odkryć co go pokonało...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Słabo zrealizowany film oparty na dobrym pomyśle.Film został zrealizowany w Polsce, z udziałem Polskich aktorów - dlatego można obejrzeć traktując jako ciekawostką. Jednak po obejrzeniu pewnie będziesz mieć wrażenie, że film jest nudny, efekty specjalne są śmieszne, aktorstwo takie-sobie.Film miał być w konwencji komiksu, ale do do Sin City mu baaaardzo daleko.

Film do obejrzenia jako ciekawostka. Nakręcony z polskimi aktorami i polską ścieżką dźwiękową miał robić na Japończykach wrażenie egzotycznego i tajemniczego. Niestety mu jesteśmy pozbawieni przyprawy tego typu i film robi się nudnawy. Mamoru Oshi powinien może pozostać przy reżyserowaniu filmów animowanych, bo przeniesienie tych samych pomysłów i estetyki w świat filmu fabularnego nie wychodzi najlepiej.

Dziwny film. Z dłużyznami i wieloma niepotrzebnymi scenami, ale i świetnymi zdjęciami i klimatem. Polscy akorzy i plenery pogłębiają efekt dziwności.

verdiana
asthmar
JoannaChmiel
Ambrotos
inheracil
ScuMmy
gadd
mizuiro
AkiraTeam
AmandaAllen