your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Avatar (2009)

Reżyseria: James Cameron (I)

Kaleki żołnierz zostaje wysłany do układu Alfa Centauri. To układ trzech gwiazd, będących najbliższymi gwiazdami Ziemi po Słońcu. Bierze tam udział w podboju księżyca olbrzyma gazowego zwanego Pandorą, bogatego w cenny surowiec. To świat przepełniony różnego rodzaju florą i fauną, w którym żyją istoty rozumne Na`vi. Komandos ma za zadanie obsługę kontrolowanego za pomocą umysłu Avatara, którym jest hybryda człowieka i Na'vi. Istota ta może bez problemu funkcjonować w środowisku bogatym w trującą dla człowieka mieszankę gazową.

Obsada:

Damian123 Damian123 napisał(a) o Avatar (10)

Świetny film

10 gwiazdki

Ardant Ardant napisał(a) o Avatar

Czekamy na odcinek 2, który ma nastąpić w 2020? Genialny film, wyobraźnia reżysera.

AnnaLis AnnaLis napisał(a) o Avatar

super film , to był pierwszy film 3D na jakim byłam ! :)

www.budomiks.pl www.budomiks.pl napisał(a) o Avatar

Jeden z najlepszych filmów jaki widziałem, z niecierpliwością czekam na kolejną część. Mam nadzieję że będzie równie dobra jak pierwsza

sul sul napisał(a) o Avatar

Ładna baśń i w sam raz na pozimowe stany depresyjne - ach, te kolory! A filozofia chyba ostatnio wróciła w "Atlasie chmur"? Przynajmniej konflikt zachód-wschód, wojna postu z karnawałem itp. Jankeska tendencyjność nie do zniesienia, ale jak się jest zawczasu uprzedzonym, to można przymknąć oko, drugim śledzić te fajerwerki, erupcje barw, zupełnie jak van Gogh ;) Dziwne jest tylko to, że lepiej mi się oglądało film teraz, z telewizora, niż w kinie, w 3d, nie rozumiem tego. Nie znam się na tym, ale [...] Przeczytaj całość

lapsus lapsus napisał(a) o Avatar (2)

Jeden z cięższych filmów , jakie widziałem w życiu. Ilość gupot przekracza poziom krytyczny, a oczy bolom.

2 gwiazdki

leafnode leafnode napisał(a) o Avatar (7)

Nieco długie demo efektów specjalnych.

7 gwiazdki

bernardpiechal bernardpiechal napisał(a) o Avatar (1)

Cóż. Nie spodziewałem się po tym filmie nic ponad komercyjną gumę do żucia dla oczu, ale chciałem przynajmniej zobaczyć podobno cudowną stereoskopię. Niestety, chłopaki jednak przeholowali z bazą i efekt jest taki, jak zazwyczaj w takich przypadkach: zamiast wrażenia trzech wymiarów mamy wrażenie oglądania wycinanej książeczki dla dzieci.

1 gwiazdki

mareksle mareksle napisał(a) o Avatar (8)

Jak na razie jedyny 3D który mi się podobał.

8 gwiazdki

kamilandygawel kamilandygawel napisał(a) o Avatar (8)

Pocahontas przyszłości. Nie widziałem filmu w 3D, więc trudno jest mi ocenić główny atut filmu. Jest on dla mnie po prostu bardzo dobrym filmem, który pomimo niezbyt głębokiej fabuły wciąga i pozwala czerpać przyjemność z oglądania.

8 gwiazdki

rachel1230 rachel1230 napisał(a) o Avatar (8)

Very interesting movie! It was good....a little on the strange side!!! But good! Watch it!

8 gwiazdki

dominik dominik napisał(a) o Avatar (8)

Udana epopeja, świetna dynamika, proste wzruszenia, prosty i dosadny sąd nad tym jakie podejście ma gatunek ludzki do środowiska naturalnego oraz odkrywanych cywilizacji. Śmiem napisać, że film pokazuje to co się działo i dzieje naprawdę.

8 gwiazdki

kubafilipowski kubafilipowski napisał(a) o Avatar

Pokachontas 3d. Ładne i nic wiecej

5 gwiazdki

AgaSienko AgaSienko napisał(a) o Avatar

Gatunek tego filmu to science fiction. Jest to również dramat. Został wyprodukowany w roku 2009 w Stanach Zjednoczonych. Trwa to 162 min. Reżyserem tego filmu jest James Cameron. "Avatar" opowiada historię sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym o nazwie Avatar.

10 gwiazdki

Zoee Zoee napisał(a) o Avatar

Great film. Bit long but I have alot of time on my hands!

10 gwiazdki

zammer zammer napisał(a) o Avatar

Film przypomina trochę literaturę tendencyjną autorstwa Elizy Orzeszkowej - postacie są jednoznacznie określone i przewidywalne, a przez to niezmiernie irytujące. Cała otoczka 3D nie nadrabia płycizn fabuły. Nadto dłuży się niemiłosiernie i tylko Sigourney Weaver trzyma widza przy życiu - jako jedyna stworzyła postać która na ekranie żyje, w przeciwieństwie do sztampowej reszty.

3 gwiazdki

Emelar Emelar napisał(a) o Avatar

Fantastic SFX from Weta.

8 gwiazdki

ValVincent ValVincent napisał(a) o Avatar

Avatar is visually mind-blowing and rich with highly believable mythology. Entertaining story and action. It suffers from a bit of predictability and a rather lengthy runtime.

9 gwiazdki

jakubrusinek jakubrusinek napisał(a) o Avatar

Byłem straszliwie sceptyczny wobec tego filmu. Na tyle, że obejrzałem go rok po polskiej premierze. Uważałem, że to marna bajeczka, ale okazało się że jest to dwie i pół godziny świetnej rozrywki. Rewelacyjna grafika, dobrze dobrana muzyka. Brakowało mi takiego filmu od dłuższego czasu. Tylko... Zachowanie Ludzi Nieba na Pandorze strasznie pasuje do zachowania Europejczyków po odkryciu Ameryki.

10 gwiazdki

pielgrzym pielgrzym napisał(a) o Avatar

Uczta dla oka :) nawet prosta fabuła nie boli ;)

8 gwiazdki

pokaż więcej