Babel (2006)

Scenariusz:

W odległych piaskach marokańskiej pustyni nagle rozlega się strzał z karabinu. Strzał, ktory zapoczatkuje serię niecodziennych wydarzeń. Spowoduje, że para amerykańskich turystów bedzię rozpaczliwie walczyć o życie, dwóch chłopaków z Maroka zostanie zamieszanych w przypadkową zbrodnię, niania z dwojgiem amerykańskich dzieci będzie nielegalnie przekraczać granicę w Meksyku, a pewna nastolatka z Japonii zbuntuje się, gdy jej ojca zaczną poszukiwać policjanci z Tokio.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Inarritu efektownie i gwiazdorsko dobija resztki nadziei, która ostała się po Detras del Dinero i Amores Perros.

Dobry film. Ale wyleci z pamięci... Może z wyjątkiem głuchoniemej Japonki.

Genialny film tego bardzo uzdolnionego reżysera.

zaskakująco dobry!

Piękna autorska wizja, subtelne środki obrazowania, konsekwencja prowadzenia, doskonałe aktorstwo. Zdjęcia i muzyka: świetne. Jednoznaczne przesłanie filmu to niemożność porozumienia. Mnie uderzyło też podobieństwo ludzkiego dramatu, wobec którego jesteśmy wszyscy tak samo bezradni. Rewelacyjne.

moim zdaniem jeden z najważniejszych współczesnych filmów o świecie.
Trochę przesadnie czułostkowy w niektórych momentach, ale z pewnością poruszający.

Święta prawda. Zapada w pamięć.

Powinnam stawiać gwiazdki za same nazwisko reżysera, czuję że odbieramy na tych samych falach. Gorsze niż Amores Perros jednak przekonujące, poruszające i ciekawe.

Spodziewałam się czegoś lepszego. Moim zdaniem poszczególne wątki marnie splataja się w całość. Biedni Amerykanie myślą, że cały świat im pomoże, a `cały świat` ledwo sam sobie daje radę. Nizbyt lotny przekaz.

No dobrze, może i Inarritu nie jest taki zły. Babel ogląda się z zapartym tchem, a połączenie czterech historii, które z początku wydają się nie mieć ze sobą wiele wspólnego, zrobione jest po mistrzowsku. Udany film.

To czemu tylko siódemka ?

TVP1 22 30: Wielkie kino.

Efunia
KataCzy
dvdmaniak
Szklanka1979
AnetaTopor
bartje
beznazwybez
JUMAN
luckaminski
NarisAtaris