Zły Mikołaj (2003)

Bad Santa
Reżyseria: Terry Zwigoff
Scenariusz: ,

Rytm życia Willy'ego i Marcusa wyznaczają kolejne święta Bożego Narodzenia. Jest to czas kiedy tłumy ludzi robi świąteczne zakupy i zostawia całą swoją gotówkę w kasach sklepów. Willy i Marcus pracują więc w dzień jako Św. Mikołaj i jego mały pomocnik elf, a wieczorem obrabiają sklepy. Kiedy jednak podczas pewnych świąt Willy poznaje małego chłopca, który mieszka razem z babcią i kelnerkę, która uwielbia kochać się z mężczyznami w stroju Mikołaja, jego pozbawione sensu życie zacznie nabierać rozpędu.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

To się nazywają "Święta w krzywym zwierciadle"! Bardzo udany film, ze świetnie zagraną główną rolą.

Bardzo obleśna komedia "familijna". Jak coś takiego można włączyć dzieciom. Profanacja filmu światecznego. Mało przekonująca i wątpliwa metamorfoza głównego bohatera.

tak, tylko to nie jest film dla dzieci

no właśnie, jak można go włączyć dzieciom ? ;)

Bardzo mocne 8/10. Świetny scenariusz, świetne dialogi, znakomite aktorstwo. To poczucie humoru nie trafia do każdego, ale do mnie tak. Doskonała przeciwwaga dla wszystkiego co w filmach o Bożym Narodzeniu widzieliśmy. Nie jest to ambitna produkcja, jednak niesie ze sobą jakieś przesłanie, a przez półtora godziny uśmiech praktycznie nie schodzi z twarzy. Polecam!

Ajdaho
Iceman
bartje
gadd
GARN
alanos
verdiana
Okot
MureQ
jakilcz