Batman (1989)

Reżyseria: Tim Burton
Scenariusz: ,

W ponurym i ciemnym Gotham City pojawia się wielkie niebezpieczeństwo w postaci szalonego przestępcy Jokera. Policja jest bezradna, tylko jeden człowiek może uratować miasto - kryjący się pod przebraniem nietoperza milioner Bruce Wayne. W jego staraniach pomaga mu młoda, atrakcyjna reporterka, Vicky Vale.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Burton u szczytu formy. W tamtych czasach magia go nie opuszczała. Świetny zarówno pierwszy, jak i drugi plan. Doskonały Nicholson oraz cudowna ścieżka dźwiękowa.

Właściwie to mi się spodobał, chociaż jakoś za mało Batmana a za dużo Burtona. Kręcony w większości w studio, więc klaustrofobiczny. Nicholson gra samego siebie. Ale design Batmobilu jak dotąd najlepszy.

Dobry film, cały czas miło się ogląda, ale troszkę się zestarzał...

Jack Nicholson wspaniały. Kostium Batmana trochę się zestarzał, ale scenografia trzyma się nadal nieźle. Godna uwagi ścieżka dźwiękowa. To mój ulubiony film Burtona.

+1 za konsekwentnie utrzymaną komiksową konwencję.
+1 za motyw Dannyego Elfmana.
+6 za to co zrobił z rolą Jokera Jack Nicholson...padam do stóp.
=8

Oto Batman, którego lubię - komiksowy. Nie przesadzony, tanio zintelektualizowany i przesycony holyłudzkim studium człowieka Mroczny Rycerz, który nie ma nic oprócz efektów specjalnych i montażu (i tak dla mnie zbyt szybkiego, czasami).
Batman powinien być przerysowany, Joker nie powinien zastanawiać się nad tym, czy ludzie są dobrzy (nawet jeśli są źli).
A tutaj: piękne zdjęcia, świetny Keaton (którego zaczynam bardziej lubić u Burtona od Deppa - ten sobie nagrabił ostatnimi "dziełami"), prosto poprowadzona fabuła i komiksowość.
Z tego Burtona był kiedyś taki dobry reżyser...

Nie lubię komiksów, nie lubię też Burtona, a tu taki szok ;) Film jest dużo lepszy niż Mroczny Rycerz. Klimatyczny, komiksowy, bez niepotrzebnego infantylnego intelektualizowania. Urzekły mnie fantastyczne dekoracje i muzyka, rewelacyjny, szalony Jack Nicholson i niesamowita scena finałowa.

batmat jest wspaniałym films

bartje
Efunia
mrhyde
Danielito
jumolugig
moraw
Montago
janseraphim
tomek221079
Blue2012