Battleship: Bitwa o Ziemię (2012)

Battleship
Reżyseria: Peter Berg
Scenariusz: ,

To ekranizacja jednej z najbardziej popularnej gry w statki. Floty statków marynarki wojennej będą musiały stawić czoła armadzie niezidentyfikowanych obiektów. Celem statków jest odkrycie i udaremnienie destrukcyjnych planów wrogo nastawionych przybyszów z kosmosu.
(opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Okazuje się, że do rozbicia w drobiazgi całej armady kosmicznej wystarczy jeden amerykański zuch z paroma kumplami i dwa statki. Aha, no i oczywiście jeszcze seksowna laska tego zucha i gość bez nóg. Początek nudny, potem średniej jakości gra komputerowa, a w końcówce patos.

nie gorszy od armagedonu…
nawet oldboye szli tak samo.

Film na podstawie gry w statki. Nic więcej dodawać nie trzeba.

Historyjka nawet ok, dla efektów specjalnych można iść pooglądać. No i Rihanna po raz pierwszy na ekranie, jak ktoś ją lubi to może iść się przekonać jak wypadła (...a wypadła ok). Film w typie Transformersów czy G. I. Joe.

strasznie słaby film nie wiadomo czy jest na serio czy to pastisz za 200 mln baksów?! a scena z geriatrycznym zespołem marynarzy

Twórcy tego filmu mają Cię za idiotę, a efekty specjalne nie zawsze są w stanie to zrekompensować.

Cóż, trochę za mało dymu było, dosłownie i w przenośni, ale jak na bardzo nieambitne patriotyczne kino amerykańskie, to całkiem znośne. I ta sztuczka z zarzucaniem okrętem - bezcenna. Rihanna - spodziewałam się czegoś więcej, ale to raczej wina nijakiej roli.

Słabo. Film bronią tylko i wyłącznie efekty. Gorzej, tylko jeden użyty 4 razy model statku obcych. Scenariusz zmarnowany. A amerykanski etos bohatera znów kładzie na łopatki ostateczną ocene filmu.
Brak pomysłu na film wypełniony przydługim nic nie wnoszącym moim zdaniem wstępem.

L. Neesen jest nieistotny. Na B. Decker można zawiesic oko.

Niewymagająca rozrywka na jesienny wieczór. Banalna fabuła, ale ma kilka niezłych scen. No i Alexandra Skarsgarda!

Nux
Nux
Konfucjusz70
Montago
kurczaczek
nutinka
kudlaty4
KornelNocon
MureQ
spiechu
liz29