Beautiful Darling (2010)

Reżyseria: James Rasin
Scenariusz:

Candy Darling to jedna z supergwiazd Andy’ego Warhola. Ta transseksualna diva, blond piękność, której marzeniem było stać się uwielbianą boginią Hollywood, urodziła się jako James Slattery. (enh.pl)

Obsada:

Pełna obsada

sposob przedstawienia historii wedlug mnie niczym sie nie wyroznia od biograficznych filmow telewizyjnych. moim punktem odniesienia jest 'filth and fury'- beautiful darling nie dorasta mu do piet. jednak historia opowiadana przez Pasina jest po prostu warta opowiedzenia, nie wazne sa srodki. podoba mi sie tez zabieg zastosowany na koncu-idealne zakonczenie i podsumowanie zycia muzy Warhola (zapewne przez to,ze to jej wlasne slowa ;))

Świetnie zrealizowany, wzruszający dokument o pięknej Darling. Mnóstwo footage, dzięki któremu udało się oddać zarówno klimat Factory jak i zwykłych imprez i wydarzeń z czasu krótkiej sławy Candy. Zdecydowanie warto.

Dokument prawie queer. Prawie, bo nie analizuje postaci Candy Darling z punktu widzenia teorii queer, jednak temat ten porusza. Dobry dokument,chciałam dać pierwotnie osiem, jednak Nula przekonała mnie argumentem Filth and Fury, że jeszcze daleko mu do bardzo dobrego dokumentu. Warty obejrzenia, ponieważ każda muza Warhola to wielka księga. Wruszający.

eric-kohn
lou-lumenick
melissa-anderson
stephen-holden
keith-uhlich
nula
queerdelys
michuk