Dworzec białoruski (1970)

Belorusskiy vokzal
Reżyseria: Andrey Smirnov
Scenariusz:

Po 25 latach na pogrzebie przyjaciela spotykają się dawni towarzysze broni. Mimo tak smutnej okazji, wszyscy cieszą się ze spotkania, choć już wkrótce okaże się, że ich drogi życiowe rozeszły się tak bardzo, że z trudem znajdują wspólny język. Każdy żyje swoimi problemami i kłopotami, heroiczna przeszłość wydaje się bezpowrotnie zamkniętym rozdziałem. Jednak to tylko pozory…

Obsada:

Pełna obsada

Jest to bardzo ciepły film o przyjaźni, która zaczęła się w czasie II WŚ i przetrwała wiele lat.

Pięciu chłopaków, których przeżycia wojenne bardzo zbliżyły, rozstaje się na Dworcu Białoruskim wiosną 1945. Zaczyna się zwyczajne życie, każdy idzie swoją drogą. Owszem, spotykają się jeszcze chyba z raz w 1947 roku na urodzinach jednego z nich, Matwiejewa, ale potem już nie mają czasu (czy czegoś innego?) by choćby pisać do siebie, a co dopiero się spotykać. Jednak po 25 latach przyjdzie im się znów zebrać razem - na pogrzebie tegoż Matwiejewa. Pozostali (dziennikarz, księgowy, dyrektor fabryki i zwykły ślusarz) docierają na cmentarz każdy z osobna, jednak podobnie pełni smutku i zadumy. Ich spotkanie na cmentarzu to jedna z pierwszych scen w filmie - a ja już się wzruszyłam do łez. Znani aktorzy świetnie grają uczucia swoich bohaterów, ale i sytuacja jest dość bliska chyba wielu z nas. (więcej: http://filmyzsrr.blox.pl/2010/12/Dworzec-BialoruskiBelorusskij-vokzal-1970.html)

Jak ma się "Dworzec" do "Jesieni" i "Żyła sobie baba"? Po obejrzeniu tych dwóch filmów nabieram smaku na debiut Smirnowa, a jednocześnie poraża fakt, że ten świetny reżyser nie zrobił nic przez prawie cztery dekady - ogromna strata dla kina!

Do obejrzenia na iplex.pl, jeśli nie przerażają was trzy przerwy reklamowa podczas filmu: http://www.iplex.pl/filmy/dworzec-bialoruski%2C8211

Mnie przeraża jakość na iplexie. Jeszcze nie widziałem tam niczego, co byłoby w jakości choćby przyzwoitej. Nie wiem jakich oni kodeków używają, ale wygląda to okropnie.

Większość leci w jakości SD, z tym że jak jest problem z ich lub Twojej strony, pogarszają znacznie bitrate.

Niestety aktualnie największy wybór i jednocześnie najlepszej jakości streaming zapewnia streamza.com.

Nie chodzi mi nawet o pikselozę, ale dźwięk i kolory są do bani. Dźwięk przytłumiony, kolory sprane. Wygląda to jak z VCD (jeśli ktoś jeszcze pamięta co to było ;)) A że ja mam 63'' telewizor to wygląda po prostu tragicznie. streamza.com nie znam, sprawdzę.

masz 63 telewizory?

Jeszcze nie

ja kupiłem ostatnio 4K i już po tygodniu sam się sobie nadziwić nie mogę jak mogłem kiedyś oglądać normalne blu rey

Taa. A co Ty niby na nim oglądasz?

pornosy

jozeflorski
olamus
michuk
deliberado
HelenaRajch
lamijka
Rokossowska
wwgnika
tropicielkoni