Ciśnienie (2002)

Below
Reżyseria: David Twohy

Ta nasycona lękiem podróż rozgrywa się podczas II Wojny Światowej, a zaczyna się w chwili, gdy USS Tiger Shark, okręt podwodny obarczony zadaniem przemierzania głębin Atlantyku w poszukiwaniu niemieckich U-botów, kieruje się do macierzystego portu w Connecticut. Pod koniec swej długiej i śmiertelnie niebezpiecznej misji, załoga okrętu otrzymuje rozkaz przyjęcia na pokład trzech rozbitków ze storpedowanego brytyjskiego statku szpitalnego. Członkowie załogi zszokowani faktem, że jednym z nich jest pielęgniarka, powtarzają sobie z ust do ust stary przesąd, mówiący o tym, że kobieta na pokładzie okrętu podwodnego zwiastuje nieszczęście. I rzeczywiście, pech nie każe na siebie zbyt długo czekać. Okręt traci zdolność wynurzania i wszyscy stają przed groźbą utraty tlenu. Sprawy pogarszają się, gdy pasażerka zaczyna zadawać kłopotliwe pytania na temat niedawnej śmierci kapitana okrętu.
Wkrótce, załoga rozpoczyna walkę nie tylko z niemieckim wrogiem, ale też z szaleństwem, jakie narasta, gdy jej podwodny dom zaczynają prześladować istoty nie z tego świata, niepokojące hałasy i zastanawiające wypadki. Dowódca okrętu traci kontrolę nad swoimi ludźmi, podobnie jak oni przestają panować nad swoim strachem i zdrowym rozsądkiem. W ciasną przestrzeń wkrada się chaos...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ciekawa , sprawnie opowiedziana historia bez denerwujących dłużyzn i zbędnego efekciarstwa. Dla wielbicieli mrocznych klimatów,których nie przeraża łatka filmu klasy "B". Fabuła trzyma w napięciu, a chociaż akcja nie jest przesadnie szybka-nie nuży i chce się obejrzeć film do końca. Plus za wiarygodną (jak na thriller/horror) fabułę bez przegięć i dobrze oddaną atmosferę okrętu podwodnego zawieszonego gdzieś w pustce oceanu.

b4921840
patrycja76
MureQ
annemily
PedroPT
korba
salander
verdiana
Ambrotos