Bernie (2011)

Reżyseria: Richard Linklater

Bernie to prawdziwy słodziak. Upiecze ciasteczka, doradzi w wyborze trumny, czule przytuli, a na pogrzebie małżonka zaśpiewa gospelowy song. Przedsiębiorca pogrzebowy co się zowie. Krótko po tym, jak pojawia się w małym teksańskim miasteczku, wszytskie wodwy zaczynają czuć do niego nieodpartą słabość, chcą usynawiać, zapraszać na herbatki i przepisywać majątki zmarłych mężów. Gdyby był postacią z filmu, zapewne wykorzystałby sytuację w jakiś niecny sposób...

Jednak nie jest. A przynajmniej do końca. Linklater swoją przewrotną komedię oparł na prawdziwej historii odsiadującego obecnie wyrok mieszkańca Teksasu. Mimo ciężkiej zbrodni, ujęła się za nim cała społeczność rodzinnego miasta. Dlaczego? Na czym polega zniewalający urok Berniego? (AFF)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Bernie to pieszczotliwe zdrobnienie imienia mężczyzny, który w tej chwili skazany jest na dożywocie, a mieszkańcy teksańskiego miasteczka, w którym mieszkał w większości uważają, że został on niesprawiedliwie osądzony choć do zbrodni się przyznał. Sam reżyser podpisał petycję o złagodzenie jego kary (http://freebernie.org/). Jack Black świetnie wypadł jako czarujący asystent przedsiębiorcy pogrzebowego o uroku nieco przegiętego geja-grubaska, którym zachwycają się wszystkie wdowy w okolicy. Natomiast Matthew McConaughey jest prawie nie do poznania jako srogi, teksański prokurator.

Guma
chaos
NarisAtaris
MureQ
PedroPT
wujek_bogdan
lapsus
yo
yo
lukasboniecki
verdiana