Bez wstydu (2011)

Reżyseria: Filip Marczewski
Scenariusz:

Film opowiada historię zakazanej miłości. 18-letni Tadek nie umie poradzić sobie z uczuciem do siostry i nie bacząc na konsekwencje chce udowodnić, że wart jest takiego uczucia. Zagubiona w codziennym życiu siostra, związana z liderem lokalnych neofaszystów, tak samo jak brat potrzebuje bliskości i ciepła. W układ ten wkracza 17-letnia Irmina - romska dziewczyna, która marzy by przekroczyć swój świat. Wierzy, że Tadek będzie mógł jej w tym pomóc... (canalplus.pl)

Obsada:

Pomysł na film bardzo dobry, tego tematu chyba w polskim kinie jeszcze nie było. Najmniej przekonujący jest tu Kościukiewicz, który, może mi się tak tylko wydaje, ale wszędzie gra bardzo podobnie. No i ten cygański wątek.. historia i bez tego jest dostatecznie 'skomplikowana', więc nie rozumiem po co ten zabieg. Powinni bardziej skupić się na relacjach głównych bohaterów.

Szczerze mówiąc nie zrobił na mnie wrażenia... Przypadkowo pomieszane wątki, nie najlepsze aktorstwo, a do tego nieustannie dręczy mnie pytanie: po co jest ten film?

Niestety klapa... Tematyka kazirodcza jest z założenia trudnym tematem, więc zmierzyć się z nim może tylko profesjonalista. W tym przypadku kończy się to katastrofą. Miałem wrażenie, jakby reżyser nie miał kompletnie pomysłu na przedstawienie tej historii. Wpleciona jest ona w świat, jaki występuje w co drugim polskim filmie. Większe emocje zaczyna wzbudzać sama bieda, aniżeli zakazana miłość.

Dobry scenariusz, wg mnie właśnie dobrze, że pokazano całe tło relacji głównych bohaterów, nie byli zawieszeni w próżni. Najbardziej podobało mi się aktorstwo, przede wszystkim Agnieszki Grochowskiej. To była najlepsza jej rola, jaką widziałam, nareszcie jej uwierzyłam :)

Oj słabiutkie to. Szwankuje najbardziej reżyseria. Ci sami aktorzy w innych filmach byli niedrewniani. Kompletnie nie wierzylem w emocje na ekranie. A szkoda, bo potencjał w scenariuszu był.

Iceman
Szklanka1979
KornelNocon
MureQ
jakilcz
WANROY
kinomaniak
cvana
hbanani
ScuMmy