Bezmiar sprawiedliwości (2006)

Bezmiar sprawiedliwosci
Reżyseria: Wiesław Saniewski

Łukasz (Robert Olech), absolwent prawa, nie chce pracować w zawodzie prawnika. Jego ojciec wysyła go do swojego kolegi, wziętego adwokata Michała Wilczka (Jan Frycz), który ma przekonać Łukasza do zawodu. Adwokat nie zniechęca go, opowiada jedynie historię pewnego procesu, w którym uczestniczył przed kilkunastu laty.
Młoda dziennikarka telewizyjna, będąca w ósmym miesiącu ciąży, zostaje zamordowana. Policja zatrzymuje jej ukochanego, Jerzego Kutra (Artur Żmijewski), który twierdzi, że nie zamordował dziewczyny. Mimo że prokuratura nie znajduje żadnych dowodów, ustala jedynie prawdopodobny motyw zbrodni i skazuje mężczyznę na 25 lat więzienia.
Okazuje się, że w imię dochodzenia prawdy i sprawiedliwości oskarżyciel, obrońca i sędzia chcieli skazania Jerzego Kutra, mimo, że jego wina nie była udowodniona.
Historia opowiedziana przez adwokata intryguje Łukasza, który usiłuje na własną rękę dociec, czy Kuter na pewno zabił.

Obsada:

Pełna obsada

Zupełnie nie przekonywująca historia, którą pogrąża odtwórca głównej roli - Robert Olech. Dobry scenariusz, materiał na dobry film, w piękny sposób zepsuty przez jednego aktora i reżysera. Dla przeciwwagi -- genialny Barciś. Ale on po prostu umie grać.

verdiana
Iceman
AnnaSak
MureQ
Lamia
karaluh
halunke
nataszaspoko
VacoVolare
omnitruncatedkraken