your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Nie bój się, Bi! (2010)

Tytuł oryginalny: Bi, dung so!

Reżyseria: Dang Di Phan

Intymne spojrzenie na życie wietnamskiej rodziny opowiedziane oczami sześcioletniego chłopca. Mały Bi mieszka z rodzicami, ciotką i kucharką w starym domu w Hanoi. Ważnym wydarzeniem w życiu rodziny jest przyjazd schorowanego dziadka chłopca, który przez lata przebywał za granicą. Między Bi a starym człowiekiem nawiąże się silna więź. Jednak zły stan zdrowia dziadka wciąż się pogłębia, tak samo jak obsesja ojca Bi na punkcie masażystki, czy nagła fascynacja ciotki jednym z jej uczniów...(FŚAK)

Obsada:

dcd dcd ocenił(a) Nie bój się, Bi!

8 gwiazdki

michuk michuk dodał(a) zwiastun filmu Nie bój się, Bi!

Trailer: Nie bój się, Bi!

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Nie bój się, Bi!

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Nie bój się, Bi!

Dawno nie widziałem tak precyzyjnego filmu, w którym nie ma nawet słowa za dużo, i w którym większości trzeba się domyślać. I tak gorzkiego - wszyscy przedstawieni w nim ludzie są nieszczęśliwi i unieszczęśliwiają innych. Tytuł filmu jest raczej ironiczny, bo Bi, jeśli skończy tak jak jego bliscy, zdecydowanie ma się czego bać. Na razie jeszcze bawi się listkami i wierzy w szczerość uśmiechów, ale jedne i drugie rozwieje byle wiatr, odsłaniając nagą, ponurą rzeczywistość. Bój się, Bi.

8 gwiazdki

Afonia Afonia opublikował(a) recenzję filmu Nie bój się, Bi!

Ktoś o tym filmie napisał, że chciałby go zobaczyć, bo już sam tytuł jest jak poklepanie po plecach. Nie bój się, Bi. Wszystko będzie dobrze. Akurat. Zamiast szczęścia i harmonii jest upał i samotność. Przeczytaj artykuł

michuk michuk napisał o Nie bój się, Bi!

Wygląda więc na to, że Krytyka MFF Cannes 2010 również zrozumiała co symbolizuje lód, a co samolot, na który spogląda Bi w ostatniej scenie. Ja niestety nie, co nie zmienia faktu, że film oglądałem z dużym zainteresowaniem, nawet jeśli faktycznie, jak sugeruje opis na stronie festiwalu "Filmy Świata Ale Kino", jest to po prostu portret wietnamskiej rodziny. Polecam ciekawym wrażeń.

6 gwiazdki

Esme Esme napisała o Nie bój się, Bi!

Dobry film dla ciekawych świata, bo można sobie bez specjalnych upiększeń pooglądać, jak wygląda życie w Hanoi. Poza tym bez specjalnych zachwytów. Nie zrozumcie mnie źle - Bi to sympatyczny dzieciak a film nie nudzi. Ale też nie daje się na długo zapamiętać.

6 gwiazdki

michuk michuk opublikował(a) recenzję filmu Nie bój się, Bi!

To dziwny film... To co widzimy na ekranie przez większość czasu nijak się ma do tego... co słyszymy. Dziewczynie jadącej autobusem towarzyszy muzyka rodem z thrillera. Robotnicy w fabryce ciosają lód, Przeczytaj artykuł

michuk michuk dodał(a) zwiastun filmu Bi don't Be Afraid

Trailer: Nie bój się, Bi!

michuk michuk dodał(a) zwiastun filmu Nie bój się, Bi!

Trailer: Nie bój się, Bi!