Jeszcze dalej niż Północ (2008)

Bienvenue chez les Ch'tis
Reżyseria: Dany Boon

Historia pewnego urzędnika pocztowego, który, wbrew oczekiwaniom, zamiast na francuską Rivierę "zesłany" zostaje na daleką i zimną północ, gdzieś pod belgijską granicę. Zaprzyjaźniając się z mieszkańcami miasteczka ma możliwość skonfrontować swoje uprzedzenia z rzeczywistością i przekonać się, że były one całkowicie bezpodstawne. Film opowiada przede wszystkim o tolerancji i nie uleganiu uprzedzeniom.

Obsada:

Pełna obsada

"Szef żebrał meble i wyjechał", ale dlaczego musiał o nie żebrać ?? Lekki i mądry filmik o tolerancji i uprzedzeniach.
Francuski humor w całej krasie !

Miła komedia. Brawo dla tłumacza, który świetnie oddał niuanse językowe.

Zgodzę się. Bardzo miła i ciepła komedia. Nie wiem z jakim tłumaczeniem oglądałeś, ale mi ten film wpadł na DVD z lektorem. I nie żałuję! Pozwolił w pełni cieszyć się wszystkimi tymi zabawami językowymi. Chyba jedyny film, którego oglądanie polecę z lektorem.

Nienadzwyczajna ta komedyjka. Można się pośmiać, fakt, tylko że jest to dosyć monotonny śmiech, stereotypy (zwłaszcza język) są tak wyeksploatowane, że trudno jeszcze coś z nich śmiesznego wycisnąć. Szkoda, bo nad scenariuszem góruje zarówno reżyseria, jak i aktorstwo, czyli gdyby historyjka była ciekawiej napisana, to dałoby się zrobić całkiem dobry i zabawny film. Podoba mi się zwłaszcza to, że typy ludzkie nie są zbyt mocno przerysowane, a gwiazda nie przyćmiewa reszty, jak np. u de Funesa.

LukaszMazur
Efunia
papuga
patrycja76
Oodivisi
moch
mordino
bartje
AgaL
got3n