Przyjeżdża orkiestra (2007)

Bikur Ha-Tizmoret
Reżyseria: Eran Kolirin
Scenariusz:

„Przyjeżdża orkiestra!” to oryginalna i opowiedziana z wyjątkowym humorem historia egipskiej orkiestry, która zagubiła się w Izraelu. Zespół miał zagrać na uroczystym otwarciu centrum kulturalnego. Niestety, nikt nie odebrał muzyków z lotniska, ci więc decydują się znaleźć drogę sami...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Egipska orkiestra zagubiona w małej izraelskiej wiosce. Piękny film o samotności, ale też o tym, że niezależnie od różnic, którymi żywi się polityka, w gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy tacy sami.

Ciepły film o spotkaniu pomiędzy kulturami, szczególnie udane sceny bez słów, bo przecież gesty mają znaczenie uniwersalne

Niby lekka komedia, a tyle gorzkich refleksji pada. Ten film wycisza, a nie rozbawia. To ciepła opowieść o odnajdywaniu się, nie tylko w sensie dosłownym.

Powściągliwie rozbrajająca historia opowiedziana bardzo wprawnym, czysto filmowym, językiem. Cudowny, podskórny humor, bardzo wyraziste postacie, a na dokładkę świetne zdjęcia i… Ronit Elkabetz (…chyba się zakochałem…)
Pierwszorzędna rozrywka.

Bardzo miła niespodzianka, bowiem nie spodziewałam się zbyt wiele po filmie opowiadającym o egipskiej orkiestrze policyjnej odwiedzającej Izrael. A obejrzałam ładny film o samotności, poszukiwaniu szczęścia, bezradności, a przede wszystkim o tym, że wszędzie znajdą się osoby chętne do pomocy :)
Do tego ciekawa arabska muzyka i specyficzny humor.

Cieplutki filmik, bardzo subtelny humor, super aktorstwo, po prostu miodzio!

9 za subtelnosc, kameralnosc i klimat. Warto obejrzec chocby dla jednej sceny, podczas ktorej jeden z bohaterow tlumaczy drugiemu jak to jest byc z kobieta. Wstrzymalam oddech.

dziadborowy
bartje
MonikaMazurkowna
kajettanus
dominikakostka
jango
jacobpajev
jozeflorski
korbs
fammko