Helikopter w ogniu (2001)

Black Hawk Down
Reżyseria: Ridley Scott
Scenariusz: ,

Helikopter w ogniu to próba rekonstrukcji wydarzeń z 1993 r. Do Somalii wysłane zostają elitarne oddziały amerykańskich żołnierzy, którym powierzono kluczową misję pojmania miejscowego dygnitarza wojskowego, pod którego rządami zmarły z głodu setki tysięcy Somalijczyków. Operacja nie powiodła się i amerykanie zmuszeni byli walczyć o życie stawiając czoła przeważającym siłom wroga.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Byłem zaskoczony, że tak dobrze się ogląda. Dzięki zdjęciom Idziaka jesteś w środku akcji.

Efekty specjalne świetne. I... to wszystko. W tym filmie nic się nie dzieje. Latają i strzelają. Jak w piłce nożnej, tam też latają i strzelają.

Film najlepiej oglądać od momentu wyruszenia żołnierzy do akcji. Dobrze pokazana współczesna wojna w warunkach miejskich. Gdyby nie wciskanie na siłę patriotycznych gadek dałbym punkt wyżej.

Mnóstwo strzelania i to by było na tyle. Jeśli wyniosłem jakąś opinię o wojnie, to chyba, że jest to jeden wielki burdel z niekompetentnymi dzieciakami po praniu mózgów w rolach głównych. Rangersi, przez swą dużą liczbę anonimowi, gubią karabiny i siebie samych, potykają się, oddają inicjatywę nplowi. Te delikatne elementy komediowe nadają filmowi, ewidentnie pochwalnemu, niezamierzony wymiar ironiczny. Naprawdę nie potrzebowałem go, by zastanawiać się nad sensem regły 'nie zostawiamy nikogo'.

Jeden z lepszych filmów wojennych jakie powstały. Wyborowa gra aktorska i świetna fabula, oparta na historycznych faktach.

Zombie movie. Grupka otoczonych Amerykanów strzela do nich jak do kaczek, ale przychodzą następni i następni. No i klasycznie, jak to w takich filmach, na koniec opłakujemy poległych 19 "naszych", nie przejmując się śmiercią ponad 1000 (sic!) zombies vel skinnies.

Osobiście nie uważam, żeby to było jakieś wielkie kino, choć pewnie obiektywnie film ma wiele zalet. Owszem - przyjemnie się oglądało, ale dreszczy nie było.

Zawsze testuję na tym filmie dekodery audio/głośniki ;) Film robi wrażenie, fabuła przeciętna.

Obok szeregowca ryana najelpszy wojenny jaki widziałem.

geniusz

Bardzo dobry film wojenny oparty na faktach, jeśli ktoś lubi tego typu kino koniecznie musi zobaczyć.

MateuszKowalski
piotrmoskal
pkudron
JustynaMajewska
b4921840
redo123
nutinka
specnaz67
slowcheetah
RobinHa