Młode wino (2008)

Bobule
Reżyseria: Tomás Barina

Honza ma kumpla Jirkę, który nie jest wprawdzie zbyt inteligentny, ale ma jedną „dobrą“ cechę. Ma niesamowity wpływ na kobiety, które poddają się jego urokowi zupełnie bezkrytycznie. Z tej umiejętności obaj przyjaciele często korzystają podczas swoich drobnych oszustw i wybryków.
Honza przypadkiem dowiaduje się, że jego dziadek jest śmiertelnie chory. Postanawia spełnić największe marzenie jego życia. Organizuje wyprawę za ocean do Argentyny. Zanim jednak dziadek spokojnie opuści swoją winnicę, Honza musi obiecać, że będzie jej doglądał podczas jego nieobecności. Zapowiada się piękna pogoda, a przez te kilkanaście dni przecież nic nie może się wydarzyć... ale czy na pewno?
Pełna spiżarnia, wyborne morawskie wino... i urocza sąsiadka Klara, w której Honza zakochuje się od pierwszego wejrzenia, to dopiero początek wakacyjnej przygody. Kiedy przyjeżdża jego kumpel Jirka, wspólnie wybierają się na objazd po okolicznych morawskich winnicach i winiarniach. Po drodze czeka ich mnóstwo drobnych wpadek i komicznych sytuacji. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Bohater dojrzewa spokojnie, niczym bąbelkujące, dojrzewające wino. Zaskakujące krajobrazy morawskich winnic, miłość i czeski humor tworzą spokojną i ciepłą kompozycję. Można by rzec, że to czeska wersja "Good Year" Scotta, ale chyba nawet bardziej udana.

Sympatyczny, zabawny film, zachęcający do odwiedzenia w czasie wakacji sąsiadów z południa. W naszym przypadku z sukcesem.

O tym samym sobie pomyślałam! Coś mi się wydaje, że następne wakacje spędzę na Morawach. :-)

Nastawiona na osławione kino czeskie spodziewałam się czegoś innego. Przyjemny, ale się nudziłam

Przyjemny, zabawny, dobrze się ogląda.

Nie przepadam za czeskim kinem ale sympatyczny.

MonikaMazurkowna
mielonka27
wydra
przemol
malgorzatazelek
emerenc
sawickib
staskam
ScuMmy
dominikww