W sieci kłamstw (2008)

Body of Lies
Reżyseria: Ridley Scott

Crowe wciela się w postać Eda Hoffmana, skłonnego do intryg szefa CIA, który wraz z agentem Rogerem Ferrisem (DiCaprio) zastawia pułapkę na jednego z najniebezpieczniejszych liderów Al-Kaidy, rozpuszczając fałszywą plotkę, że zamachowiec współpracuje z Amerykanami.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Porządny film szpiegowski i jeden z lepszych Hollywoodzkich filmów o sytuacji 'terrorystycznej' na Bliskim Wschodzie. Nie próbuje zgłębić tematu jak 'Syriana', skupiając się na walorach rozrywkowych - w końcu to Scott - lecz bardzo dobre kreacje i scenariusz nie obrażają inteligencji widza.

Próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego Amerykanie nie radzą sobie na Bliskim Wschodzie. Zaskakująco dobry DiCaprio i świetny, zmuszający do zastanowienia scenariusz. Crowe trochę przeszarżował, ale całość jak najbardziej warta polecenia.

Może być. W gruncie rzeczy mało ekscytujące, nawet aktualne wątki polityczne jakoś nie podgrzewają atmosfery. Jak na Scotta jest to właściwie regres.

Bez zachwytu, sprawne kino, bardzo dobry DiCaprio. Obejrzeć - zapomnieć. Ogląda się bardzo dobrze, ale jak mówię - po seansie można śmiało zapomnieć o tym filmie, bo nic nowego nie wnosi.

bartje
beznazwybez
GARN
niebieskiptak
Fi5heR
AnnaSak
MureQ
moraw
nutinka
jakilcz