Księga cieni: Blair Witch 2 (2000)

Book of Shadows: Blair Witch 2
Reżyseria: Joe Berlinger

Jeff, chłopak z Burkittsville, ma całkowitego fioła na punkcie filmu "The Blair Witch Project". Potrafił go nawet przekształcić w biznes - organizuje wycieczki po Czarnych Wzgórzach, gdzie straszy Blair Witch. Namówił on czterech młodych ludzi, aby wzięli w niej udział.
Klienci Jeffa są również opętani myślą o Blair Witch. Pięcioro bohaterów spędza dziwną noc na jednym z bardziej złowrogich miejsc należących do Blair Witch. Kiedy budzą się rano, przed ich oczami rozgrywa się scena zniszczenia, a oni sami nie pamiętają, aby w ogóle kładli się spać.
Postanawiają więc wrócić do mieszkania Jeffa w opuszczonym magazynie, aby przedyskutować to, co się stało. Ale kiedy Jeff otwiera metalowe drzwi przy akompaniamencie szczekających psów, staje się jasne, że wkraczają oni do miejsca, które wcale nie jest bardziej bezpieczne niż las, który właśnie opuścili.
Wewnątrz legenda zmienia się w rzeczywistość, a pięcioro młodych ludzi dostaje się w potrzask koszmaru. Nie mogą z niego uciec, tak jak nie mogą uciec swoim własnym opętanym umysłom. Zbyt późno uświadamiają sobie, że kiedy wyszli z lasu, wcale nie byli sami.

Obsada:

Pełna obsada

Słabe popłuczyny po pierwszej części, fabularna kalka. Koszmarni emo-bohaterowie. Okropna muzyka z tartaku. Jedyne, co w tym filmie jest godne uwagi, to zdjęcia i kolorystyka.

Zepsuli całą ideę BWP. Nie podoba mi się absolutnie, chociaż obejrzałym cały. Jedyny plus taki, że ktoś usiłował stworzyć sequel dobrego filmu. Inna sprawa, że mu nie wyszło.

Blue2012
kotskacukru
JUMAN
Szklanka1979
liz29
jakilcz
PedroPT
Szamanka
Horracy
rosaria1989