your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Druhny (2011)

Tytuł oryginalny: Bridesmaids

Reżyseria: Paul Feig

Kristen Wiig wciela się w postać Annie, starszej druhny, której życie przybiera nieoczekiwany obrót, kiedy decyduje się poprowadzić swoją najbliższą przyjaciółkę, Lillian (Maya Rudolph) wraz z grupą barwnych druhen - Helen (Rose Byrne), Rita (Wendi McLendon-Covey), Becca (Ellie Kemper) i Megan (nominowana do Oscara Melissa McCarthy) - w szalonej drodze ku małżeństwu. Kiedy Annie odkrywa, że jej przyjaciółka jest zaręczona, stawia sobie za cel zostanie jej druhną. Chociaż nieszczęśliwie zakochana i bez grosza, Annie rzuca się w wir przygotowań, poznając pozostałe druhny, w tym swoją główną rywalkę (Helen) perfekcyjnie przygotowaną do wypełniania obowiązków, o których marzy Annie. Dzielnie stawiając czoła serii katastrof, Annie zdaje sobie sprawę, że to właśnie dzięki przyjaciółce, która zna ją najlepiej, cztery obce osoby na dobre odmienią jej życie. (Opis dystrybutora)

Obsada:

Oferma Oferma napisał(a) o Druhny (7)

Świetna rozrywka i z zaskakująco niewielką ilością żartów przypodłogowych o których rzekomym natłoku gdzieś tu czytałem. Tak na moje oko Druhny przypominają skrzyżowanie Bridget Jones z Kobietą na skraju dojrzałości.

7 gwiazdki

JO JO napisał(a) o Druhny (7)

fajna komedia romantyczna, w miłym, weekendowym nastroju, choć... oferuje humor niezbyt subtelny, z rodzaju tych, które celowo mają wywołać lekkie zażenowanie. Celowo - to taka gra z widzem. Zwłaszcza, że odbiorcą filmu (zaskakująco wąski target) ma być teoretycznie kobieta w wieku tytułowych druhen, wykształcona, nowoczesna, świntusząca przy winie z koleżankami, ale na co dzień oburzająca się na chodnikowe słownictwo (widzowie-faceci nie powinni mieć wymagań co do tego filmu i samych bohaterek, [...] Przeczytaj całość

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Druhny (2)

Mam tylko jeden drobny zarzut wobec tego filmu: główne bohaterki mogłyby być trochę młodsze i ładniejsze. Reszta bez zastrzeżeń, dokładnie na takim poziomie, na jaki liczyłem.

2 gwiazdki

Negrin Negrin napisał(a) o Druhny (7)

Fajny film - a przy tym inny, niż się spodziewałem. Mając na względzie wszechobecne porównania z "Kac Vegas", ale także choćby plakaty oraz tytuł filmu, oczekiwałem może nawet dobrej (biorąc pod uwagę rekomendacje znajomych), ale mało refleksyjnej komedii w duchu "girls just wanna have fun". Tymczasem film nie jest o "dziewczynach", ale o jednej, strasznie połamanej życiowo mistrzyni emocjonalnej autodestrukcji. Owszem, często bywa śmiesznie (a nawet - poniekąd obowiązkowo - obrzydliwie), ale dominuje [...] Przeczytaj całość

7 gwiazdki

jakubrusinek jakubrusinek napisał(a) o Druhny (7)

Obiektywnie, nie była to rewelacja, ale te kilka scen, nie wiem, czy dzięki doborowemu towarzystwu, czy w ogóle, było tak zabawnych, że zrywałem boki :-)

7 gwiazdki

pivic pivic napisał(a) o Bridesmaids

This, another project from SNL alumni, falls between "Mean Girls" (very good) and "Tommy Boy" (quite horrid), possibly saving Wiig's film-career post-"MacGruber". This film is co-written by her, and is at its best a collection of sketches and at its worse just that, ending up with a fractured feel. It's not as splintered as one might imagine though, an indie film which at its best is ferociously funny, especially where women do feminism justice. Entertaining, yes. Recommendable? So-so.

6 gwiazdki

ppietruszka ppietruszka napisał(a) o Druhny

Jeśli to miało być damską odpowiedzią na Kac Vegas, to musial powiedziec, to ktos, kto nie widział Kac Vegas. Komedia obyczajowa w ktorej coś śmiesznego się czasem działo, ale w gruncie rzeczy było to dość poważne. Fajne było to, że wreszcie było widać, że te laski to nie mają po 18 lat, tylko po 30 parę. Poza tym przyjemny, weekendowy, wręcz niedzielny filmik :)

6 gwiazdki

thaklos thaklos napisał(a) o Bridesmaids

Bridesmaids illustrates how tragically unimportant romance is when making a modern romantic comedy, as it couldn't contain less chemistry and yet the humour hits such unexpected notes that the film feels like a pleasant alternative to a standard romantic comedy. The film has issues, such as soulless characters with cardboard personas that evaporate as quickly as they are presented, but it is a compelling oddity when it hits its bizarre stride.

6 gwiazdki