Tajemnica Brokeback Mountain (2005)

Brokeback Mountain
Reżyseria: Ang Lee

Tajemnica Brokeback Mountain to historia dwójki kowbojów, którzy poznają się po otrzymaniu zatrudnienia przy wypasaniu owiec na Brokeback Mountain. Tam dwójka mężczyzn początkowo zaprzyjaźnia się, a w końcu zakochuje. Szybsze zakończenie wypasania owiec powoduje to, że Ennis Del Mar i Jack Twist musza się prędzej rozstać. Spotykają się dopiero po 4 latach, mając już własne rodziny. Czy ich miłości przetrwa utrudnienia jakie sprawił im los?

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

W zasadzie dość prosta historia. Nie nudzi dzięki dobrym zdjęciom i sprawnemu montażowi. Ale reżyseria nie powala.

Kiepściuchno... Piękne tylko detale, żona gdy widzi co się dzieje, kurtka na końcu, cudowne podobieństwo córki z ojcem (kto to wykombinował?). A tak naprawdę zostaje tylko przekaz dlaczego to taki strach być odmiennym na prowincji. Mentalnej, oczywiście.

Doskonałe role pary głównych bohaterów, piękne widoki, sprawny montaż, dużo emocji pokazanych nieobrazoburczo. Oglądało się dobrze i podobało mi się, ale pewnie za jakiś czas niewiele mi po tym filmie zostanie w głowie. Spodziewałam się czegoś więcej.

Dokładnie. Niby coś tam pokazali, niby oglądało się dobrze, ale po pewnym czasie nic z filmu nie zostaje. Szkoda niewykorzystanego drugiego planu, czy odrobinę szerszego spojrzenia.

film warty polecenia wszystkim homofobom niech zobacza ze homoseksualisci to tez normalni ludzie

Wg mnie najciekawszy film o relacji homoseksualnej, bo pełny celnych refleksji i spostrzeżeń, a dodatkowo bez zadęcia na kontrowersję.

Film o miłości - z pewnością tak. O miłości homoseksualnej - jak najbardziej. O homoseksualiźmie w środowisku, które go nie akceptuje - owszem. Ale czy to kolejny film roztrząsający problemy mniejszości seksualnej? Dla mnie nie. W moim odbiorze to przede wszystkim przepiękna opowieść o poszukiwaniu szczęścia, o tym co nas powstrzymuje i ogranicza w jego osiąganiu. Głębokie wejrzenie w naturę człowiekia, wspaniale pokazane w formie i treści. Polecam.

Przede wszystkim piękny film, piękna historia i niezwykłe aktostow.

mocne zupelnie inne spojrzenia na homo do przemyslenia i pod rozwage rodzina swieta rzecz

bardzo dobry film, ale niestety z wiadomych względów muszę wystawić jedyną słuszną ocenę.

pkudron
NarisAtaris
JustynaMajewska
Efunia
duzulek
redo123
Ajdaho
asthmar
Zaku
tomek221079