Brat (2000)

Brother
Reżyseria: Takeshi Kitano
Scenariusz:

Gangster Yamamoto jest członkiem Yakuzy. Będąc niewygodnym świadkiem morderstwa, musi opuścić Tokio. W poszukiwaniu bezpiecznego miejsca, wyjeżdża do Los Angeles, by znaleźć schronienie u swojego przyrodniego brata Kena, który jest drobnym handlarzem narkotyków, na usługach jednego z gangów działających w USA. Yamamoto bardzo szybko odnajduje się w nowej rzeczywistości przestępczego świata. Stając w obronie brata, przypadkiem zabija głównego dostawcę narkotyków, dla którego pracuje Ken. Wprowadzając w życie okrutny kodeks Yakuzy, zaczyna eliminować poszczególnych członków gangu i przejmuje władzę w mieście. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Japoński Yakuza w LA, czyli Takeshi Kitano na występach gościnnych. Fim mafijny utrzymany w klimacie 'przyjeżdża twardziel do miasta i rozstawia wszystkich po kątach', ale z dystansem, autoironią i subtelnym humorem typowym dla Kitano. Polecam w szczególności fanom Tarantino.

Pokręcony film o przyjaźni, zasadach i przemocy. Pokazujący egzotyczną dla zwykłych Europejczyków logikę budowania japońskiej (a może nie tylko) mafii. Fatum i groteskowe poczucie humoru. Brak łopatologii i styl filmowy przypominający kino samurajskie czy spagetti-westerny. Dla niebojących się odciętego palca na ekranie.

bartje
AniaVerzhbytska
MureQ
dcd
dcd
asthmar
karaluh
Ambrotos
korba
ScuMmy
jango