Buddenbrookowie. Dzieje upadku rodziny (2008)

Buddenbrooks
Reżyseria: Heinrich Breloer

Epicka adaptacja słynnej powieści Tomasza Manna, która przyniosła mu rozgłos i literacką nagrodę Nobla. Ta wystawna produkcja, opowiadająca o czasach świetności, a potem upadku kupieckiej rodziny z Lubeki, odniosła ogromny sukces w niemieckich kinach, gdzie zobaczyło ją ponad milion widzów. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Nie jest to po prostu "kolejny film kostiumowy". Bardzo dobrze zagrany i budzący wiele emocji. Duży podziw wzbudziła we mnie dbałość o detale przy odtwarzaniu ówczesnych realiów. Świetnie oddaje klimat książki ukazując nam losy bogatej kupieckiej rodziny podczas zmiany pokoleń niespokojnych czasach. Dobra historia z morałem, która nie nudzi mimo niecodziennej długości filmu.

Mialem na to isc... :< moze jeszcze sie uda

Przepiękna i dość wierna ekranizacja. Bałam się, że to będzie kolejny film kostiumowy, nic niewnoszący, ale jednak duch Manna cały czas unosił się w powietrzu. Niesamowita rekonstrukcja ówczesnych realiów, w każdym detalu, od ubrań aż do filiżanki (czytałam, że kręcili w autentycznym dworku Manna) – to robiło wrażenie. Poza tym film nieźle zagrany (zwłaszcza Tonia, Christian i bankier). To b. gruba książka, więc reżyser nie uniknął skrótów, ale sama nie wiem, kiedy minęły 2.5h seansu.

Mam odmienne wrażenia. Puste to było jak wydmuszka, poza "momentami", jak na 2,5 h trochę to małoo jak dla mnie. Książki nie czytałam, teraz wiem, że muszę/chcę.Dbałość o detale rzeczywiście imponująca, gorzej, że środkiem -jak dla mnie, toto w ogóle duszy nie miało! Aktorka, grająca Tonię ok, reszta hm......bezpłciowa. Tacy kostyczni jak dla mnie.

bardzo dobry film, gdyby traktować go "oddzielnie", jednak jako ekranizacja tak wybitnej książki zaledwie mierny.

beatamariaziaja
tropicielkoni
ioanka
wildisthewind
halunke
wojtekacz
dobrawrozka
zarzyczka
skrawkikina
appassionata