Butch Cassidy i Sundance Kid (1969)

Butch Cassidy and the Sundance Kid
Reżyseria: George Roy Hill
Scenariusz:

"Butch Cassidy i Sundance Kid" jest opowieścią o dwóch wyjętych spod prawa rewolwerowcach, pełną przygód i widowiskowych pojedynków, nie pozbawioną elementów komediowych i wątku miłosnego. Nie ma sprytniejszego w wymyślaniu planu zdobycia bogactwa niż Butch Cassidy (Paul Newman) i bieglejszego w posługiwaniu się rewolwerem od Sundance'a Kida (Robert Redford). Po okradnięciu banku i napadzie na pociąg muszą, jako wyjęci spod prawa, uciekać aż do Boliwii - do dziewczyny Sundance'a (Katharine Ross).
Jeden z najbardziej znanych i lubianych przez widzów i krytyków na całym świecie klasycznych westernów, został nagrodzony Oscarem.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

strzelał z biodra. Raindrops Keep Falling on My Head, promocja roweru jako środka transportu już w XIX wieku i jakaś tajemnicza lekkość. Życie jako przygoda. Dla fanów Tytusa i Bolka i Lolka.

Klasyk westernowy, którego ząb czasu nie tknął. Brawurowy duet Redford i Newman w wesoło-smutnym kinie drogi. Wybitne zdjęcia porażają pięknem. Dodatkowo mamy kultową piosenkę dla każdego rowerzysty. Czysta radocha kina.

deliberado
AniaVerzhbytska
MureQ
Lamia
asia1298
jakilcz
Pedzacyzolw
typix
Lech
dcd
dcd