Capote (2005)

Reżyseria: Bennett Miller

Film opisuje fragment życia Trumana Capote, gdy ten pracował nad swoją najsłynniejszą książką pt. "Z zimną krwią", która jest historią brutalnego zabójstwa rodziny Clutterów. Aby zdobyć materiały do swojej książki Capote wraz ze swoją przyjaciółką Nelle Harper Lee (również pisarką) przeprowadza rozmowy z mieszkańcami miasteczka, w którym żyli Clutterowie. Wkrótce potem zostają schwytani mordercy Clutterów. Zostają oni skazani na karę śmierci. Capote spotyka się z nimi w więzieniu i wszelkimi możliwymi sposobami wyciąga od nich fakty z ich życia, aby jak najszybciej dokończyć swoją książkę.

Obsada:

Pełna obsada

Capote – obleśny typ i drań. Aktor grający Capote – rewelacyjny! Film świetny. Nie wiem, na ile jest zgodny z faktami, ale podobał mi się po prostu jako film.
Miał tak dyskretną muzykę, że nawet jej nie zarejestrowałam.

Świetny film na podstawie świetnej książki. Zmiana tytułu na "Capote" jest uzasadniona, bo to jednak przede wszystkim opowieść o Trumanie Capote, a nie o morderstwie, które opisywał. Philip Seymour Hoffman z zasłużonym Oscarem.

Czasem nadużywa się tego zwrotu, ale tutaj można go wykorzystać z czystym sumieniem - Philip Seymour Hoffman nie gra Capote'a, on nim jest. Cały film został zbudowany wokół tej postaci, jednak ciężko go nazwać tradycyjną biografią. Widzimy tu jeden zamknięty rozdział z życia pisarza - i to jest strzał w dziesiątkę. Okazuje się, że za pomocą takiego wycinka można namalować pełny, sugestywny portret danej osoby, unikając jednocześnie monotonii, która jest plagą przekrojowych biografii.

Czy Hoffman w jakimkolwiek filmie zagrał lepiej?

w Tootsie

Jeśli piszesz o Tootsie z 1982 to tam grał Dustin Hoffman. A pytam o aktora z Capote gdzie grał Philip Seymour Hoffman ;)
Co nie zmienia faktu, że w pytaniu wyraziłem się bardzo nieprecyzyjnie.

no ;)

Szklanka1979
Chilly
Konfucjusz70
Lamia
bartje
Michalwielkiznawca
KornelNocon
nevamarja
MureQ
PiotrKowalski