Życie Carlita (1993)

Carlito's Way
Reżyseria: Brian De Palma
Scenariusz: ,

Carlito Brigante (Al Pacino) po długoletnim pobycie w więzieniu za handel heroiną, zostaje wypuszczony. Postanawia zacząć nowe życie. Kupuje nocny bar i odkłada pieniądze, za które ma zamiar przenieść się na Bahamy. Niestety zbieg okoliczności zmusza go, do powrótu do swojego poprzedniego stylu życia.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Rewelacyjny film De Palmy. Al Pacino i Sean Penn w ciekawych zarostach. Klimatyczna muzyka lat 70.

ROTFL... "Ciekawe zarosty" - bezcenne. :D

Obejrzałem wczoraj. Faktycznie ciekawe.

Bardzo sprawnie opowiedziana, trzymająca w napięciu historia, mimo że od początku znamy jej finał. To sztuka. Do tego rewelacyjne kreacje Pacino i Penna (za samą fryzurę tego drugiego powinien być Oskar pocieszenia) i przekonujący wątek miłosny. Brzmi jak recepta na udany film akcji. I jest to udany film akcji, do tego z fajnym klimatem. Jedyne czego żałuję to to, że De Palma nie skończył w tym momencie kręcić...

Ja bym mu pozwoliła na jeszcze jeden film. Mission Impossible było całkiem fajne, chociaż widzę, że ocen u nas nie ma wybitnych. Ale te 5 minut włamu chyba coś w światowej kinematografii sensacyjnej zmieniło. No i jeden z najsłynniejszych motywów muzycznych...

Tak, utwór z Mission Impossible to chyba najczęściej nucona piosenka przynajmniej wśród znanych mi programistów. Ale sam film przeciętny.

Film jest świetnie zrobiony i trzyma w napięciu do końca.
Tym razem Pacino jest starszym, zagaszonym i nieco zmęczonym życiem gangsterem - taki bohater "Scarface" tyle że po przejściach. Warto było zobaczyć tę przemianę!

Solidny kawał porządnego kina

Zgadza się! Swoją drogą Twój komentarz do tego filmu - genialny.

Pierwszy film z gatunku gangsterskich, gdzie czułam sympatię do głównego bohatera. A ja lubię czuć sympatię to postaci, więc to daje od razu +1 do oceny. A poza tym Al Pacino jest moim drugim ulubionym aktorem, więc z seansu jestem całkiem zadowolona (chociaż męczy mnie już kolejna jego gangsterska rola, jakby założono, że nic innego grać nie umie).

duzulek
Dwaall
Citigradea
Iceman
Ajdaho
RobinHa
milali
KataCzy
Olympia
bartje