Auta 2 (2011)

Cars 2
Reżyseria: John Lasseter, Brad Lewis

Druga część wielkiego hitu z 2006 roku. Samochód wyścigowy Zygzak McQueen po raz kolejny weźmie udział w wielkim wyścigu. Tym razem wyścig będzie obejmował trasę w Japonii, Austrii, Włoszech, Francji oraz Wielkiej Brytanii, jednak Zygzak wraz z swoim wiernym towarzyszem Złomkiem zostanie wplątany w między narodową intrygę szpiegowską. (filmweb.pl)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Cudowny, cudowny sequel! Pixar rządzi!

Koszmar. Nie wiem dla kogo jest ta kreskowka. Dla dzieci nie bardzo - strzelanie, pościgi (nie mylić z wyscigami) seksistowskie aluzje i gagi, zawile wywody np. o alternatywnych źródłach energii. Dla dorosłych tez nie - poziom tak zalosny aż nie che się komentować. Wyszlismy z kina w połowie. Szkoda bo pierwsza cześć była całkiem sympatyczna. Pozostaje tylko czekać na Kubusia ...

Zgadzam się, że strzelania mogłoby nie być, lub być go mniej (i jest to jedyny poważny zarzut jaki mam do "dwójki") ale z resztą zupełnie się nie zgadzam. Pościgi zamiast wyścigów? WYścigów jest tu w bród, a mój 3letni syn, który ma hopla na punkcie szybko jeżdżących samochodów o niczym innym nie mówił, jak o pojedynku Francesco Paltegumiego i Zygzaka. Seksistowskie gagi? Podaj przykład, bo poza fragmentem ze Złomkiem-kowbojem nic mi nie utknęło w pamięci? A dla dorosłych jest tu po prostu masa kapitalnie napisanych dialogów, wartkich i dowcipnych i miałem wrażenie, że dorośli bawią się conajmniej równie dobrze jak dzieci (najprawdopodobniej nawet lepiej). Na koniec jeszcze mała uwaga, pierwsza część nie była "całkiem sympatyczna", była genialna! ;)

Podobało mi się bardziej niż część pierwsza, aczkolwiek nadal są to najmniej przeze mnie lubiani bohaterowie filmów Pixara. Ale oglądało się miło.

Chyba gwiazdka więcej niż się należy, bo okazało się, że mam słabość do Zygzaka McQueena we wcieleniu pozbawionym maczyzmu charakterystycznego dla pierwszej części. Bardzo fajna obsada za mikrofonami, bondowska (czyli stosownie megagłupia) fabuła plus cała plejada stereotypów związanych z Japonią, Włochami i Anglią. Można, ale nie trzeba.

Guma
JUMAN
skarlx
peterpp2200
eelishkaaa
chaos
piotronos01
beznazwybez
Kalex
AgaL